Avira Phantom VPN – Jó, de néhány hátránya van
Az Avira Phantom VPN az egyik legismertebb vírusirtó cégtől származik. De egy jó minőségű VPN-t készíteni egészen más műfaj.
A Phantom VPN egy szerény, 36 országban található 50 szerverből álló hálózatot kínál. AES-256 titkosítással, OpenVPN-támogatással és olyan alapvető funkciókkal, mint a kill switch, ez a szolgáltatás kompaktnak és biztonságosnak tűnik.
A látszat azonban csalóka lehet. Még sok mindent kell tudnod erről a VPN-ről, mielőtt meghoznád a végső ítéletet. Az 50 szerver azonban már rögtön az elején problémákat fog okozni a nehézsúlyú felhasználóknak, ezért jobb választás lehet egy megbízhatóbb partner, például az ExpressVPN.
És bár képes megkerülni a Netflix geoblokkjait, a szerverek alacsony száma lassú sebességet és késést okozhat.
Kezdjünk hozzá a részletes áttekintésünkhöz!
Streaming – Az Avira Phantom VPN működik a Netflixszel?
A Netflix kemény geoblokkjainak megkerülése még a legjobb VPN-ek számára is problémát jelenthet. Ideális esetben sok szervert és speciális streaming funkciókat szeretnél a megbízható hozzáféréshez.
Ezért lepett meg minket a Phantom VPN. Csupasz csomagja és átlagos szerverhálózata ellenére sikerült feloldania a Netflix blokkolását több régióban (USA, Egyesült Királyság és Hollandia).
Más streamekkel, mint például a BBC iPlayer, a Hulu és az HBO GO, nem volt szerencsénk. Ez nem meglepő, mivel a népszerű streamingszolgáltatások folyamatosan újabb és újabb blokkokkal akadályozzák a VPN-hozzáférést.
Röviden, a Phantom VPN sikeresen átjut a Netflixen – legalábbis egyelőre. Hogy meg tudod-e majd nézni a kedvenc műsoraidat, az már egy másik történet. A sebessége lassú (amint azt hamarosan látni fogod), ezért számíts elég sok pufferelésre és homályos képre.
Sebességteszt – Milyen gyors az Avira Phantom VPN?
A Phantom VPN-t 75 Mbps sebességű kapcsolattal teszteltük. A sebességünk VPN nélkül átlagosan 73 Mbps letöltési és 35 Mbps feltöltési sebességet mutatott.
Ígéretesen indultunk. A VPN lenyűgöző eredményeket mutatott, amikor a Legközelebbi helyszín funkciót használtuk. 65 Mbps letöltési és 31 Mbps feltöltési sebességünk volt.
Ezután megnéztük az amerikai New York-i szervert, amelyet az amerikai Netflix-tesztekhez is használtunk. Az eredmény 23 Mbps letöltési és 10 Mbps feltöltési sebesség volt.
A kapcsolat még mindig elég gyors volt a problémamentes streameléshez, de a 70%-os csökkenés nem az, amit látni szeretnénk. Különösen akkor nem, ha alapértelmezés szerint lassabb a kapcsolatod.
Azt gondoltuk, hogy az Egyesült Királyság szerverén jobb sebességet kapunk, mivel az sokkal közelebb volt a tesztelési helyünkhöz. Azonban csalódnunk kellet a 11 Mbps letöltési és 13 Mbps-os feltöltési sebesség láttán.
Sajnos a sebességtesztek többnyire csalódást okoztak. A legtöbb esetben a Phantom VPN jól teljesített, amikor a valós helyszínünkhöz közeli szervereket választottunk, de a lassulás komolyabbá vált, ahogy távolodtunk.
Számítani kell a minőségromlásra, ha tengerentúli szerverhez csatlakozol, de ez nem lehet olyan nagy.
A Phantom VPN még a közeli szervereken is néha elviselhetetlenül lassú volt. A legrosszabb eredményt a franciaországi szerveren értük el.
Összességében a streaming rajongókat és a power felhasználókat nem fogják lenyűgözni ezek a számok. Úgy tűnik, hogy az Avira nem helyezi a sebességet magasra a prioritási listáján.
Jó-e az Avira Phantom VPN Torrenteléshez?
Nincs is annál bosszantóbb, mint amikor egy VPN szolgáltató hallgat a fontos funkciókról. Sajnos az Avira pontosan ezt teszi, amikor a torrentezésről van szó. Technikailag a Phantom VPN engedélyezi a P2P kapcsolatokat a szerverein. Ezt azért tudjuk, mert kipróbáltuk – nem azért, mert az Avira megnyugtatott minket.
A VPN oldalán nem esik szó torrentekről, és a GYIK-ben sem találsz hasznos információkat. Lehet, hogy ez egy “ne kérdezd, ne mondd” helyzet – de nekünk nem működik. Olyan, mintha az Avira nem hajlandó tudomásul venni, hogy sokan használnak VPN-t a biztonságosabb torrentezéshez. Már csak ezért is úgy gondoljuk, hogy jobban jársz egy olyan VPN-nel, amely nyíltan támogatja a P2P-t, és hasznos funkciókat kínál a munkához.
Biztonság – Biztonságos az Avira Phantom VPN?
Papíron úgy tűnik, hogy a Phantom VPN mindent biztosít, amire a biztonságos és privát böngészéshez szüksége van. Vajon ez az állítás megállja a helyét, ha közelebbről megnézzük? Kezdjük a naplózási irányelvekkel.
Az Avira Phantom VPN vezet naplókat?
Az Avira rövid, világos és átlátható, amikor az általa nyomon követett adatokról van szó. Tartalmaz kisebb sávszélességi naplókat (mennyi adatot használt fel), azt, hogy ingyenes vagy fizetős felhasználó vagy-e, és néhány diagnosztikai adatot. Ez utóbbi teljesen opcionális, és kikapcsolhatod a kliensen belül.
A jó hír – egyetlen személyes adatod sem kerül naplózásra. Az Avira nem követi nyomon az IP-címeket vagy a böngészési előzményeket, amikor a Phantom VPN-t használod. Nem tárol semmilyen információt a letöltött fájlokról vagy a meglátogatott webhelyekről sem. Ez nem egy igazi zéró naplózási politika, de elég jó. Van azonban még egy dolog.
Az Avira, és így a Phantom VPN is, németországi székhelyű. Itt két dologról van szó – először is, Németországban komoly adatmegőrzési törvények vannak érvényben, és az Avira köteles betartani ezeket.
Másodszor, Németország a Tizennégy Szem Szövetség tagja, és közismerten megosztja a megfigyelési információkat más tagokkal – még az NSA-val is.
Ez elég lehet ahhoz, hogy az adatvédelmi tudatosságra törekvő felhasználókat elriassza ettől a VPN-től. De ami a legfontosabb, hogy a Phantom VPN nem gyűjt rólad semmi érzékeny adatot. A joghatósággal kapcsolatos probléma ellenére ezt a VPN-t a „magánélet barátnak” tartjuk.
Van az Avira Phantom VPN-nek reklámblokkolója?
Bár a Phantom VPN nem rendelkezik reklámblokkoló és malware-ellenes funkciókkal (elég ironikus, nem gondolod?), rendelkezik néhány alapvető biztonsági funkcióval. Örültünk a DNS-szivárgás elleni védelemnek és a működő kill switchnek. A nem biztonságos wi-fi esetében automatikus csatlakozási funkció is rendelkezésre áll.
Igaz, az Avira sokkal többet is tartalmazhatott volna. De ami a vírusirtó cégeket és VPN-jeiket illeti, ennél sokkal kevesebbet is kaphatnál – az AVG Secure VPN például még kill switch-et sem tartalmaz.
Működik az Avira Phantom VPN Kínában?
Az Avira nem vezetett be speciális szervereket vagy beállításokat az erős cenzúra kezelésére. Ennek eredményeképpen a Phantom VPN nem alkalmas olyan országokban, mint Kína.
A Nagy Tűzfal megkerülése a legtöbb VPN számára kihívást jelent. Általában speciális elhomályosító protokollokra és lopakodó szerverekre van szükség. Nem sok szolgáltató tesz extra lépéseket, hogy ezeket beépítse. Sajnos a Phantom VPN sem kivétel.
Ár és ár-érték arány
Az Avira Phantom VPN a funkciók és az ár alapján határozottan az olcsó kategóriába tartozik. A megfizethető havi csomaggal és a még olcsóbb éves csomaggal jó ár-érték arányt kínál.
Az Android és iOS felhasználók is érdekes ajánlatot kaphatnak a havi mobilcsomaggal. Zsebpénzért egy nagyszerű alapszintű VPN-t, korlátlan sávszélességet és annyi csatlakoztatott eszközt kapsz, amennyit csak akarsz.
Van az Avira Phantom VPN-nek ingyenes verziója?
Az Avira a Phantom VPN ingyenes verzióval is rendelkezik. A szerverek teljes választéka elérhető, és megkapod az automatikus csatlakozási funkciót. Vannak bizonyos korlátozások. Az egyik ilyen a sávszélesség korlát – a havi korlát 500 MB-ban van beállítva, és ez megduplázható 1 GB-ra, amint regisztrálsz. Sajnos az ingyenes felhasználók elveszítik a kill switch funkciót is.
Avira Phantom VPN visszatérítési szabályzata
Az Avira 30 napos visszatérítési időszakot kínál minden termékére. De van egy bökkenő. Ahhoz, hogy visszakapd a pénzed, nem az Avira-hoz, hanem a számlázási partner Cleverbridge-hez kell fordulnod.
Ez bosszantónak bizonyulhat, mivel a Cleverbridge is átirányíthat az Avira-hoz, és egy fárasztó oda-vissza csatározásba kerülhet, amíg végül megkapod a visszatérítést.
Kompatibilis az Avira Phantom VPN az eszközömmel?
Ha a négy nagy platform egyikét használod, akkor igen! A Phantom VPN elérhető Windows, Mac, Android és iOS rendszereken. Van egy Chrome bővítmény is, de vigyázz – ezt nem mondanánk VPN-nek, inkább ez egy proxy szolgáltatás. Ha azt remélted, hogy a Phantom VPN-t a routereden vagy a Linux gépeden használhatod, akkor nincs szerencséd. Az okostévék és játékkonzolok sem támogatottak.
Titkosítás
Az Avira Phantom VPN szilárdan működik, köszönhetően a 256 bites titkosításnak és az OpenVPN protokollnak. Egy dolog, ami zavart minket, az az OpenVPN funkciók hiánya volt. Nem lehet portokat választani vagy az OpenVPN UDP/TCP között váltani.
Mivel az Avira nem adja meg az OpenVPN konfigurációs fájlokat, nem lehet kézi beállítást végezni. Ez azt jelenti, hogy egy áramvonalas klienssel maradsz, amely nem kínál teret a finomhangolásra.
Avira Phantom VPN ügyfélszolgálat
Az első dolog, amit az ügyfélszolgálatnál megnézünk, az az élő chat. Az Avira itt csalódást okozott nekünk – a legközelebbi lehetőség a telefonhívás. E-mailben is felveheted a kapcsolatot velük, de legalább egy-két napot várnod kell, mire visszajelzést kapsz.
A legrosszabb, hogy az Avira, mint sok más, több termékkel rendelkező cég, úgy tűnik, nem rendelkezik dedikált VPN-szakértőkkel, akik válaszolnának a kérdéseire. Ja, és a fentieket csak akkor használhatod, ha fizető ügyfél vagy. Az ingyenes felhasználóknak be kell érniük a tudásbázissal, amely nem tartalmaz semmilyen mélyreható információt.
Az általunk tapasztaltak alapján a Phantom VPN nem nyújt olyan ügyfélszolgálatot, amilyet a felhasználók megérdemelnének.
Felhasználói élmény
Az Avira Phantom VPN-t öröm használni – de ne számíts semmi rendkívülire. A kezelőfelület az ingyenes és a fizetős változatnál is ugyanaz. Itt minden az egyszerű védelemről szól:
Egy kattintás (vagy koppintás) a nagy zöld gombra, és a VPN be van kapcsolva. Alapértelmezés szerint a legközelebbi helyhez csatlakozik, de a gombra kattintva megjelenik a szervermenü, ahol kiválaszthatsz egy adott országot. A keresősáv hasznos, és mindig jó látni a szerver pingjét. Ez megkönnyíti az optimális VPN-helyszínek megtalálását.
Összességében a Phantom VPN nagyszerű pontszámot érdemel a felhasználói élmény tekintetében. Ennek ellenére nincs sok minden, ami zavarba ejthetne.
Konklúzió
A nagy kérdés – megéri az Avira Phantom VPN?
Ha csak a VPN alapokat keresed, akkor igen. Tényleg nem sok kivetnivaló van ebben a VPN-ben – olcsó, kompakt és könnyen használható. Az ingyenes verzióval jó teszteket végezhetsz, mielőtt elköteleznéd magad az előfizetés mellett, és a mobilfelhasználók is komolyan jó ajánlatot kapnak.
De nincs sok minden, amit szerethetnénk. A lassú sebesség és a nyílt P2P-támogatás hiánya miatt ez a VPN nem a streaming vagy torrentezés kedvence. Ha a világ bármely pontján szeretnél streamelni nem ez lesz az ideális választás számodra.
És bár a naplózási politika kedvező, mégsem tökéletes.
Végeredményben itt semmi sem emelkedik ki. Az Avira Phantom VPN egy alkalmi szolgáltatás, amely a legjobban működik könnyű böngészéshez és alapszintű védelemhez. Ha bármi fantáziadúsabbat szeretnél, a konkurencia egy lépéssel előrébb jár.
Ha a legjobb sebességet szeretnéd, nézzd meg az ExpressVPN-t. Ez osztott alagútépítéssel és egyéni DNS-kiszolgálókkal rendelkezik az intelligens TV-ken és konzolokon történő streaminghez. Ráadásul az ügyfélszolgálata az egyik legjobb, amit valaha láttunk!
A pénztárcabarát felhasználóknak érdemes megfontolniuk az IPVanish-t is. A Phantom VPN-hez hasonlóan ez is korlátlan kapcsolatot biztosít – de minden típusú eszközhöz! Ez csak egy az IPVanish által kínált nagyszerű funkciók közül.
Ez is érdekelhet még:
- SkyVPN Teszt – Erre figyelj vásárlás előtt
- uVPN Teszt – Az alapokra jó, többre nem
- VPN Firefox Teszt – Még annyira nincs ott a szeren
- PrivateVPN – Meglepően jobb, mint a többiek
- Kaspersky VPN – Összességében jó, de vannak hátrányai is.
- DNSLEAKTEST: Mi az a DNS-szivárgás és hogyan lehet kijavítani?
- OVPN Teszt és Vélemény: Egy kiváló VPN, amely az adatvédelemre összpontosít
- Tor VPN – Mi az a Tor és mi a kapcsolata a VPN-el
- VPN tunnel (VPN alagút): Mi ez és hogyan működik?
- A legjobb VPN Mac -re
- IKEV2 és a VPN kapcsolata – Érdemes együtt használni?
- SaferVPN Teszt & Vélemény – Tényleg jobb, mint a többiek?
- Gratis VPN – A legjobb ingyenes VPN -ek a piacon