Gratis VPN – A legjobb ingyenes VPN -ek a piacon
A virtuális magánhálózat (VPN) segítségével egy titkosított kapcsolat segítségével anonimabban és biztonságosabban használhatod az internetet. Ha Gratis VPN -t, azaz ingyenes VPN -t szertnél akkor nagyon alaposan olvasd át ezt a cikket. A legtöbb VPN-szolgáltató havi díjat kér, ha a biztonságos szerverhálózatukat szeretnéd használni. Vannak azonban olyan VPN-szolgáltatók, amelyek ingyenesen kínálnak kapcsolatot.
Ebben a cikkben többet is megtudhatsz az Gratis VPN-szolgáltatásokról, arról, hogyan működnek, és miért kell óvatosnak lenned. Ezenkívül öt kiváló ingyenes szolgáltatást fogunk ajánlani, amelyeket azonnal elkezdhetsz használni.
Légy óvatos az ingyenes VPN szolgáltatásokkal
Az “ingyenes” termékekkel és szolgáltatásokkal mindig óvatosnak kell lenned, és ez alól a VPN-ek sem kivételek. Bár egyes ingyenes VPN-ek nagyon jól végzik a munkájukat, nem mindegyikük képes megadni azt, amire szükséged van.
Sok VPN szolgáltatás azt állítja, hogy ingyenes, de mégis elvesz valamit tőled, még ha ez nem is pénzed. Például néhány ingyenes VPN, mint például a Hola, eladja az adatkapcsolatodat más ügyfeleknek. Más ingyenes szolgáltatók még az általad látogatott webhelyeket is figyelik, hogy ezeket az adatokat eladhassák marketingügynökségeknek.
Más szóval, azt hiheted, hogy az online életedet ezek az ingyenes VPN-ek megvédik, holott valójában a magánéleted még inkább veszélybe kerül.
Érdemes megfontolni: Prémium VPN-ek 30 napos ingyenes próbaverzióját
Az ingyenes VPN-ek általában bizonyos korlátozásokkal járnak. A fizetős prémium VPN-ek biztonságosabbak és több lehetőséget kínálnak, például korlátlan adatforgalmat, korlátlan sebességet, megfelelő ügyfélszolgálatot és hozzáférést a világ minden tájáról származó streaming szolgáltatásokhoz.
Melyik a legjobb gratis, azaz ingyenes VPN?
Alapos tesztelés után arra a következtetésre jutottunk, hogy a ProtonVPN a legjobb ingyenes VPN szolgáltatás 2021-ben. További jó gratis VPN szolgáltatók a Hide.me, a TunnelBear, a Windscribe és a ZoogVPN. Mindegyik opciónak megvannak a maga egyedi előnyei és jellemzői.
Hogyan határoztuk meg pontosan ezt a top 5 listát? Először is fontos, hogy nincsenek közvetlen vagy rejtett előfizetési költségek; az ingyenes próbaverzióval rendelkező VPN-ek, amelyek automatikusan fizetős előfizetéssé alakulnak át, nem szerepelnek a listánkon.
Ezen kívül döntő fontosságúnak tartjuk, hogy az általunk tesztelt VPN-ek ne adják el az ügyfelek adatait harmadik félnek. A különböző gratis VPN-szolgáltatások összehasonlításakor a titkosítást, az adatkorlátokat, a sebességkorlátokat, az egyidejűleg engedélyezett kapcsolatok számát és a szerverek helyét vizsgáljuk.
Az ingyenes VPN-ek gyakran különböző korlátozó tényezők kombinációjával rendelkeznek az adatok, az internetsebesség és a szerverek elérhetősége tekintetében. A mindennapi gyakorlatban ez nem feltétlenül jelent problémát. Az, hogy melyik szolgáltató a legjobb választás számodra, elsősorban személyes preferenciák, igények és szükségletek kérdése.
Ha gyors VPN-t szeretnél, akkor próbálj meg olyan gratis VPN-szolgáltatást találni, amely az országodban található szerverekkel rendelkezik, és nincs sebességkorlátozás. Ez nehéz feladat, mivel a legtöbb ingyenes VPN korlátozott számú szerverhelyet kínál.
Szándékodban áll a VPN-t streamingre használni? Akkor fontos, hogy nagy mennyiségű adat álljon rendelkezésedre, és jó sebességgel rendelkezzen. Következésképpen, ha streamingről van szó, a fizetős VPN-szolgáltatások általában jobban megfelelnek erre a célra, mivel nagyobb sebességgel rendelkeznek és nincs adatsapka.
Az alábbiakban néhány részletesebb információt találsz a top 5-ös listánkon szereplő ingyenes VPN-ekről.
1. ProtonVPN – A legjobb ingyenes VPN
A ProtonVPN jelenleg a legjobb ingyenes VPN. Legnagyobb előnye? Nincs adatlimit és nagyon szilárd biztonsági funkciók. A ProtonVPN joggal nevezhető az egyik legjobb gratis VPN-nek a piacon. Ez a népszerű svájci szolgáltató felhasználóbarát szoftvert és alkalmazásokat kínál jó titkosítással.
Miért válaszd a ProtonVPN ingyenes verzióját? Az előnyök!
A ProtonVPN ingyenes verziója nem rendelkezik adat- vagy sebességkorlátozással. Más ingyenes VPN-szolgáltatásokhoz képest ez hatalmas előny. Különösen az adatkorlátozás hiánya egyedülálló az ingyenes VPN szolgáltatók között. Ez a legfontosabb ok, amiért a ProtonVPN-t a többiek elé helyezzük, ha összehasonlítjuk az összes többi funkciójukat.
A ProtonVPN másik pozitív tulajdonsága, hogy ez a VPN minden eszközön jól működik. A ProtonVPN működik Mac, Windows, Android, iOS, Linux és még bizonyos routerekkel is.
Alkalmanként sikerült elérnünk a Netflixet a ProtonVPN ingyenes szervereivel. Azonban nincs garancia arra, hogy a Netflix mindig működni fog. A Netflix folyamatosan próbálja blokkolni a VPN-felhasználók hozzáférését a streaming szolgáltatásához.
Ezért szerencsésnek kell lenned, ha olyan ProtonVPN szervert találsz, amelyet jelenleg nem blokkol a Netflix. Mivel a fizetős ProtonVPN előfizetés sokkal több szerverhez biztosít hozzáférést, a fizető ügyfeleknek sokkal nagyobb esélyük van arra, hogy a Netflix működjön.
A ProtonVPN ingyenes verziójának hátrányai
Bár a ProtonVPN-nek nincs mesterséges sebességkorlátozása, a kapcsolat sebessége néha elég alacsony lehet. Ennek van értelme, tekintve, hogy sokan használják a korlátozott számú ingyenes ProtonVPN szervert. Az internetsebesség csökkenhet, mivel a szerverek nehezen tudják kezelni az összes adatforgalmat.
A ProtonVPN weboldala az gratis VPN-jük sebességét is “átlagosnak” hirdeti, míg az összes fizetős előfizetésük “nagy sebességgel” rendelkezik.
A ProtonVPN nem támogatja a torrent letöltéseket. Ez azt jelenti, hogy nem tudsz fájlokat letölteni torrentoldalakról, amikor egy ingyenes ProtonVPN szerverrel vagy kapcsolatban.
A ProtonVPN ingyenes verziója “csak” három különböző helyen lévő szerverekhez biztosít hozzáférést: három szerver az Egyesült Államokban, három szerver Japánban és három szerver Hollandiában. Ez a nagyon korlátozott szerverválaszték egyes felhasználók számára zavaró lehet.
A ProtonVPN-t egyszerre egy eszközön használhatod ingyenesen. De mivel ez egy ingyenes szolgáltatás, elméletileg több fiókot is regisztrálhatsz különböző e-mail címekkel. Így minden eszközöd külön ProtonVPN-fiókkal védheted meg.
Vélemény a ProtonVPN-ről
Szerintünk a ProtonVPN jelenleg a legjobb elérhető gratis VPN. A ProtonVPN ingyenes szolgáltatása mellett a szolgáltató prémium (fizetős) változatát is áttekintettük. Általánosságban nagyon elégedettek vagyunk a ProtonVPN-nel, így ha ingyenes VPN szolgáltatásra vágysz érdemes lehet őt választani.
2. Hide.me – Több adatot kapsz mint a versenytársaknál
Megbízható ingyenes VPN, amely engedélyezi a torrenteket, de megtagadja a Netflixhez való hozzáférést.
Miért válaszd a Hide.me gratis VPN szolgáltatását?
A Hide.me jól ismert név a VPN-ek között. Ez a szolgáltató fizetős és ingyenes VPN opciót is kínál. Az ingyenes előfizetés négy országban található öt szerverhez biztosít hozzáférést: egy Hollandiában, Kanadában és Németországban, valamint kettő az USA-ban (Kelet és Nyugat).
A Hide.me egy naplózásmentes VPN. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltató nem tárol semmilyen információt az internetes tevékenységeidről, ami jót tesz a magánéletednek. A Hide.me gratis verziója 24/7 hozzáférést biztosít az ügyfélszolgálathoz is.
Az elmúlt években a Hide.me nem tette lehetővé, hogy az gratis verziót torrentek letöltésére használják. Ez a politika azonban megváltozott, és az ingyenes felhasználók most már valóban tölthetnek le torrentoldalakon keresztül. Ez nagy előny néhány más gratis VPN-szolgáltatóval szemben.
A letöltés során azonban kérjük, tartsd szem előtt a havi adatkorlátozásokat. Az ingyenes Hide.me felhasználók számára nincs sebességkorlátozás.
Továbbá a Hide.me alkalmazás számos operációs rendszeren működik, mint például Windows, iOS, Mac OS és Android, Linux és Blackberry.
A Hide.me ingyenes verziójának hátrányai
A Hide.me gratis VPN általában nem működik a Netflixszel. Ezt mi magunk is teszteltük. Amikor megpróbálsz filmet vagy sorozatot nézni bekapcsolt Hide.me-vel, egy üzenetet kapsz, hogy VPN-t vagy proxy-t használsz, és nem engedélyezik a megtekintését.
A Hide.me ingyenes verziójának havi 10 GB-os adatkorlátja van. Ha streamelni szeretnél, akkor ezt az adatkorlátot elég gyorsan el fogod érni. Ilyen esetekben a ProtonVPN ingyenes verziója jobb választás lehet. Alternatívaként megfontolhatsz egy olcsó, fizetős VPN opciót, mint például a NordVPN vagy a Surfshark.
A Hide.me-vel egyszerre csak egy eszközt tudsz majd védeni. A ProtonVPN-hez hasonlóan azonban megkerülheted ezt a korlátozást, ha több fiókot regisztrálsz; egyet minden olyan eszközhöz, amelyen használni szeretnéd a Hide.me-t.
Vélemény a Hide.me-ről
A Hide.me ingyenes verziója jól működik. Van azonban egy adatkorlátozás, ami nem ideális. Bár sokkal több adatot kapsz, mint a legtöbb versenytársnál, a 10 GB még mindig viszonylag kevés. Nagy előnye ennek a szolgáltatónak, hogy lehetővé teszi a torrentezést az ingyenes VPN-jükkel.
3. TunnelBear – Ha a megbízhatóság elsődleges
A TunnelBear az egyik legmegbízhatóbb szolgáltató, amely ingyenes VPN megoldást kínál.
Milyen előnyöket nyújt az ingyenes TunnelBear VPN alkalmazás?
A TunnelBear egy másik jó választás, ha gratis VPN-t keresel. A kezelőfelület világos, szórakoztató és könnyen használható. A vizuális stílus egyedi és jól felismerhető. A weboldalon könnyű navigálni, és a TunnelBear szoftver telepítése gyors és egyszerű.
Emellett a biztonság és a titkosítás is megfelelő, és a TunnelBear ingyenes verziója nem szab felső határt a sebességnek.
A TunnelBear még az ingyenes verzióval is lehetővé teszi, hogy az összes elérhető szerver közül válaszhas Ez azt jelenti, hogy több mint 26 szerver áll a rendelkezésedre. Olyan országokban található szerverek közül válszthatsz, mint az USA, az Egyesült Királyság, Kanada, Németország, Japán, Hollandia, Spanyolország, Franciaország, Brazília, India és Olaszország.
Számos különböző online streaming szolgáltatást tudtunk nézni, miközben egy TunnelBear szerverhez kapcsolódtunk, köztük a Hulu, a BBC iPlayer és a YouTube szolgáltatásait. A Netflix USA azonban úgy tűnt, hogy nem működik.
A TunnelBear Windows, Mac, Android, Linux és iOS rendszerekre érhető el. Ráadásul az gratis VPN-jük egyszerre több eszközön is használható, akárcsak a fizetős VPN-jük. Ennek a VPN szolgáltatónak vannak bizonyos korlátai, de még mindig egy nagyon jó ingyenes VPN. Ha le szeretnéd tölteni az ingyenes verziót, kattints a weboldaluk tetején az “Árképzés” gombra. Ezután válaszd ki az ingyenes előfizetést.
4. Windscribe – Ha a sebesség a legfontosabb
Tisztességes ingyenes VPN, amely szinte minden operációs rendszerrel és eszközzel működik.
Miért válaszd a Windscribe ingyenes VPN-jét?
A Windscribe az egyik legismertebb ingyenes VPN, amelyet az elmúlt években teszteltünk. A biztonsági intézkedések a legmagasabb szintűnek tűnnek, és soha nem jelentettek semmilyen incidenst a Windscribe biztonságával vagy adatvédelmi politikájával kapcsolatban.
Milyen operációs rendszereken működik a Windscribe? Nos, alapvetően az összes főbb operációs rendszeren. Gondoljunk csak az Androidra és a Windowsra, de az Apple különböző operációs rendszereire is.
A Windscribe ingyenes verziója kevesebb lehetőséggel rendelkezik, mint a fizetős csomag. Az ingyenes felhasználók számára a Windscribe 11 szervert biztosít, amelyek a világ különböző országai között vannak elosztva. Mégis, mi ezt elég nagy plusznak tartjuk, mert egy ingyenes VPN szolgáltató, amely 11 szerver közül választhat, elég pazarló. Ráadásul a Windscribe szerverei nagyon gyorsak.
Egy másik előny: a Windscribe-ot annyi eszközön használhatod, amennyin csak akarod. Elég egyedülálló egy gratis VPN esetében.
Mikor ne használd a Windscribe-ot? A Gratis VPN hátrányai
Ennek a szolgáltatónak havi 2 GB-os adatlimitje van. Ha azonban úgy döntesz, hogy megosztod az e-mail címedet a Windscribe-val és ellenőrzöd, akkor 10GB-ot kapsz havonta. Ne feledd, hogy ez technikailag egy fizetés: fizetsz az e-mail címeddel, és cserébe több adatot kapsz.
Szerintünk ez egy kicsit furcsa. Valószínűleg az e-mail címedet marketingcélokra használják, hogy a Windscribe e-mailben megkereshessen, hogy rávegyen, hogy fizetős előfizetésre frissíts.
Még ha sikerül is 10 gigabájtnyi adatot szerezned, ezt valószínűleg gyorsan el fogod égetni néhány napos internethasználat után, különösen letöltés vagy streaming közben.
A Windscribe másik hátránya a használhatósága. A Windscribe szoftverét nem olyan könnyű használni, mint a fent felsorolt többi gratis VPN-szolgáltatót. A szoftverben található gombok többsége a weboldaluk fiókoldalára vezet. Ez nem olyan könnyen kezelhető, mint az olyan szoftverek, amelyek lehetővé teszik bizonyos beállítások szerkesztését magából a szoftverből.
Nem tudtuk elérni, hogy a Netflix működjön a Windscribe szolgáltatással együtt. A torrentek azonban nem jelentettek problémát; a torrenteket névtelenül, nagy sebességgel tudtuk letölteni.
Vélemény a Windscribe-ról
A Windscribe gratis VPN csomagja igazán megbízható. A sebességek nagyszerűek, bár az adatkorlátozások nem tetszenek nekünk. Emellett a Windscribe nem egy nagyszerű választás azok számára, akik szeretik a Netflixet nézni a VPN-jükkel.
5. ZoogVPN – Gratis VPN Kill Switch-el?
Ingyenes, naplózásmentes VPN-szolgáltató, korlátozott számú szerverrel, amely egyszerre egy eszközön használható.
Miért érdemes a ZoogVPN-t választanod, és mi különbözteti meg a versenytársaitól?
A ZoogVPN többféle titkosítási protokollt kínál a felhasználóknak. Az ingyenes felhasználók választhatnak az IKEv2 és az OpenVPN között. A fizető felhasználók további protokollok közül választhatnak. A legtöbb felhasználó számára azonban elegendő az OpenVPN, mivel ez egy nagyon megfelelő protokoll a biztonság és a sebesség szempontjából.
A ZoogVPN titkosításának nagy hátránya a 128 bites titkosítás a többi gratis VPN által kínált AES 256 bites helyett. Nem értjük, hogy miért választják szándékosan az ingyenes felhasználóik számára a gyengébb titkosítást.
Ez a VPN Windows, Mac, Apple és Android eszközökön is működik.
A ZoogVPN ingyenes alkalmazásának tesztelésekor felfedeztük, hogy van kill switch funkció! Ezt a funkciót be- és kikapcsolhatod, és biztosítja, hogy minden internetes forgalom megszakad, amikor a biztonságos VPN-kapcsolat váratlanul megszakad.
A kill switch jelenléte elég különleges egy ingyenes VPN esetében, és úgy éreztük, hogy ez mindenképpen említésre méltó funkció.
Mikor kell elkerülnie a ZoogVPN-t? A szolgáltató néhány korlátozása
Ha ingyenes csomagod van a ZoogVPN-nél, akkor csak 3 szervert használhatsz a teljes szerverhálózatban. Ezek a szerverek Hollandiában, az Egyesült Királyságban és az Amerikai Egyesült Államokban találhatók.
Az ingyenes verzió egyszerre csak egy eszközön használható. Azonban. ez a legtöbb gratis VPN szolgáltató esetében így van.
A ZoogVPN havi 10 GB-os adatkorlátozással rendelkezik. Ezt a limitet bővítheted, de ehhez fizető ügyfeleket kell ajánlanod. Minden egyes fizető ügyfélért, akit ajánlasz nekik, további 5GB adatmennyiséget kapsz, akár 50GB-ot havonta.
A ZoogVPN VPN szerverei elég gyorsak, de amikor a szerverek nagyobb terhelés alatt vannak, az ingyenes felhasználók veszik észre először. Bármikor teszteltük a ZoogVPN ingyenes szervereit, a Netflix nem működött.
Vélemény a ZoogVPN-ről
Annak ellenére, hogy a ZoogVPN nem az első helyen áll a listánkon, ne feledje, hogy több mint 300 gratis VPN lehetőség van a piacon. Az a tény, hogy egy szolgáltató szerepel a legjobb gratis VPN szolgáltatások listáján, azt jelenti, hogy megfelel egy bizonyos minőségi küszöbnek.
A ZoogVPN-nek is megvannak a maga korlátai, mint minden ingyenes terméknek. De továbbra is jó választás marad ingyenes VPN-nek.
Gratis VPN vs fizetős VPN
Óvatosnak kell lenned, amikor ingyenes VPN szolgáltatásokat használsz. Egy néhány évvel ezelőtti tanulmány, amely több mint 300 ingyenes VPN alkalmazást vizsgált, megállapította, hogy sok gratis VPN nem védi megfelelően az adatokat.
Gyakran kérnek hozzáférést mindenféle feleslegesen érzékeny információhoz (például a névjegyeidhez, fotóidhoz és a közösségi médiához). Egyes ingyenes szolgáltatók még kémprogramokkal és egyéb rosszindulatú szoftverekkel is megfertőzik a készülékedet.
Sok gratis VPN-szolgáltatás kínai cégek tulajdonában van, ami gyanút kelthet a szándékaikkal, valamint a biztonság és az anonimitás szintjével kapcsolatban. Mivel manapság mindannyian megállás nélkül használjuk az internetet, érdemes egy jó és megbízható VPN szolgáltatást igénybe venni.
A fizetős VPN-szolgáltatások általában jobban odafigyelnek a magánéletedre, és fejlettebb szintű biztonságot, valamint számos egyéb extra funkciót kínálnak. Például a fizetős VPN-ek esetében a kapcsolatok általában sokkal gyorsabbak.
Több egyidejű kapcsolat is engedélyezett (hogy megoszd az előfizetésedet a barátaiddal és a családoddal, vagy hogy egy fiókot használj a laptopodon és a telefonodon is). Lehet, hogy olyan külföldi streaming szolgáltatásokhoz is hozzáférsz, mint a Netflix USA vagy a BBC iPlayer. Biztonságosan tölthetsz le torrenteket is, és nem kell aggódnod az adatkorlátok vagy a bírságok miatt.
Olcsó VPN-ek
A fizetős VPN-ek között nagy árkülönbségek vannak. Különösen, ha ingyenes VPN-t keresel, egyes prémium VPN-szolgáltatók árazása sokkolhat. Szerencsére számos olyan VPN szolgáltató van, amely nagyon jó VPN-kapcsolatokat kínál alacsony áron.
Havi néhány dollárért már igazán jó VPN-t kaphatsz, és nyugodt lehetsz az internetkapcsolat és az adatok biztonságát illetően. Egy jó példa egy nagyszerű VPN-re, ami nem kerül sokba, a Surfshark.
Gratis VPN-ek adatkorlátozás nélkül
Mint láthattad, a legtöbb jó gratis VPN adatlimitekkel rendelkezik. Az ingyenes VPN-felhasználókat azért korlátozzák ilyen módon, mert a VPN-kiszolgálók és a VPN-kapcsolatok fenntartása pénzbe kerül. Az adatkorlátok lehetővé teszik a szolgáltató számára, hogy lehetővé tegye a VPN-szolgáltatásuk megismerését anélkül, hogy az túl sok pénzükbe kerülne.
Mindazonáltal van legalább egy jó gratis VPN adatlimit nélkül, nevezetesen a ProtonVPN. Ennek a VPN-nek az ingyenes verziója időnként elég lassú lehet. Ez azért van, mert az összes ingyenes felhasználója mindössze három szerverre van elosztva.
Amikor ezek a szerverek túl zsúfoltak lesznek, a sebességed csökkenni fog. A ProtonVPN reméli, hogy ez kevésbé vonzóvá teszi ingyenes szolgáltatásainak hosszas használatát. Ha a lassú sebesség nem jelent problémát számodra (például, ha nincs szükséged a VPN-edre a streaminghez), a ProtonVPN-t mindenképpen érdemes megfontolni.
Az ingyenes VPN-ek adatkorlátjainak nagy hátránya, hogy gyakran megakadályozzák, hogy egy teljes filmet vagy tévéműsort megnézz. Ha online streamet nézel (pl. a Netflixen), körülbelül egy-két óra után eléred a havi adatkorlátot. Tehát még ha a kapcsolat sebessége nem is jelent problémát, a nézési élmény rövid ideig tart.
Ingyenes VPN-ek sebességkorlátozás nélkül
Mivel a legtöbb ingyenes VPN már alkalmaz adatlimitet, nincs szükségük sebességkorlátozásra. Ennek eredményeképpen ezek a VPN-ek gyakran ugyanolyan gyorsak, mint a fizetős VPN-ek. Egyes ingyenes VPN-ek nem állítanak be aktívan sebességkorlátokat, mert az ingyenes szervereiket már a nagyszámú felhasználószám is lelassítja.
Szerencsére vannak olyan ingyenes szolgáltatók, amelyek viszonylag jelentős számú szervert kínálnak, mint például a TunnelBear és a Windscribe. Ez azt jelenti, hogy annak ellenére, hogy a VPN-kapcsolat ingyenes, a sebesség még mindig nagyon tisztességes. A TunnelBear különösen jól mutatja, hogyan nézne ki egy fizetős előfizetés, mivel ez a VPN szolgáltató hozzáférést biztosít az összes szerveréhez, azonban nagyon korlátozott adatmennyiséggel (500MB/hó).
Gratis VPN az összes eszközödre
A legtöbb jó ingyenes VPN olyan szoftvereket és alkalmazásokat kínál, amelyek kompatibilisek a leggyakoribb eszközökkel és operációs rendszerekkel. Ez azt jelenti, hogy az ilyen VPN-ek könnyen telepíthetők számítógépére, okostelefonjára és táblagépére.
Egyes VPN-ek még kevésbé használt operációs rendszerekhez is kínálnak szoftvert, így például Linuxon is lehet ingyenes VPN-t használni. Az alábbiakban röviden tárgyaljuk a különböző eszközöket.
A legjobb ingyenes VPN PC-re vagy Mac-re
A legtöbb ingyenes VPN elérhető Windows és Mac rendszerekre. Háromféleképpen használhatsz VPN-t a számítógépén:
1. Az operációs rendszeredhez dedikált alkalmazással
2. Az operációs rendszer beállításain keresztül (beépített VPN-támogatás)
3. Egy böngészőbővítményen keresztül
Néhány VPN csak böngészőbővítményként érhető el, például a Chrome vagy a Firefox számára. Ez azt jelenti, hogy NEM védik a többi internetes forgalmat, beleértve a torrenteket és az e-mailezést. A VPN böngészőbővítmény csak a böngészőn keresztül futó internetes forgalmat védi, például az online banki ügyintézést a bankod weboldalán keresztül.
A különböző operációs rendszerek különböző VPN-szoftvereket igényelnek. A Linux-felhasználóknak gyakran nehezebb lesz VPN-kapcsolatot létrehozniuk, mint a Windows- vagy Mac-felhasználóknak. A VPN-kapcsolat beállítása Windowson vagy Macen általában csak a mellékelt szoftver letöltéséből és telepítéséből áll. A Linux-felhasználóknak gyakran kézzel kell konfigurálniuk a VPN-kapcsolatukat.
Gratis VPN iOS és Android rendszerekre
Az okostelefonokra szánt VPN-ek egyre népszerűbbek. Nemcsak egyre többet használjuk az okostelefonjainkat, de gyakrabban csatlakoztatjuk őket védtelen Wi-Fi hálózatokhoz is, mint a számítógépet. Egy ingyenes VPN mindenképpen hozzáadott értéket jelent minden okostelefon-felhasználó számára.
Szinte minden jó ingyenes VPN kínál alkalmazásokat Androidra és iOS-re is. A fent felsorolt, jelenleg legjobb ingyenes VPN-ek közül mindegyik ingyenes szoftvert kínál Androidra és iOS-re is.
Ingyenes VPN tabletre
Nem az okostelefonok az egyetlen Android és iOS rendszerű készülékek: az iPadek és az Android táblagépek is. Az ingyenes VPN-szoftverek telepítése és beállítása ugyanolyan egyszerűen elvégezhető a táblagépen, mint a telefonon.
A VPN használata ideális, ha például a Netflix amerikai változatát szeretnéd nézni az iPadeden. Az okostelefonokhoz hasonlóan a fent felsorolt ingyenes VPN-ek mindegyike rendelkezik szoftverrel iPadekhez és Android táblagépekhez egyaránt.
Gratis VPN-kiszolgálók helyei
A legtöbb ingyenes VPN a fizetős előfizetéshez képest a szerverek egy kis mintájához biztosít hozzáférést. Kivételt képez a TunnelBear, amely hozzáférést biztosít a teljes globális szerverhálózatukhoz.
Ingyenes VPN-ek, amelyeket jó ha elkerülsz
Sok ingyenes VPN is létezik, amelyeket érdemes elkerülni. Sokuk célja, hogy nyomon kövessék az adataidat, és eladják azokat másoknak. Használatuk károsítja a magánéletedet, ahelyett, hogy megvédelmeznék azt. Egyes ingyenes VPN-ek még a kapcsolatodat is eladják más felhasználóknak.
Általában a sávszélességet a szolgáltatás prémium felhasználóinak adják, akik viszont az te kapcsolatodat és IP-címedet saját “VPN-kiszolgálóként” használják.
Az alábbiakban áttekintünk néhány nem biztonságos, viszonylag népszerű ingyenes VPN-t.
- Hola – Eladja a sávszélességedet fizető felhasználóknak. Ez lehetővé teszi a fizető felhasználók számára, hogy az internetkapcsolatodat használják az internet eléréséhez. Ennek eredményeként az IP-címed végül gyanús tevékenységekhez kapcsolódhat.
- SuperVPN – Nyomon követi az adataidat, hogy eleget tegyen a DMCA (Digital Millenium Copyright Act) kéréseknek. Ha névtelenül le szeretnéd tölteni, akkor jobban jársz egy másik VPN-nel.
- Psiphon Pro – Lehetővé teszi a partnercégek számára a felhasználók nyomon követését. Megosztja az adatokat kereskedelmi partnerekkel, más partnerekkel és a Psiphon Pro anyavállalattal is. Más szóval, ezzel a VPN-nel nehéz lesz anonimnak maradnod.
- Touch VPN – Különböző típusú nyomkövetőket (cookie-kat, pixelcímkéket, webjelzőket) ad hozzá a felhasználó böngészőjéhez, és megosztja az adatokat harmadik felekkel.
- Betternet – Lehetővé teszi a hirdetők és más harmadik felek számára, hogy nyomon kövessék a felhasználói adatokat.
- AnonyTun – Lehetővé teszi a hirdetők számára a cookie-k elhelyezését és felhasználói profilok létrehozását.
Légy óvatos az ingyenes VPN-ekkel
Nem ezek az egyetlen nem biztonságos ingyenes VPN szolgáltatók. Sok VPN az App Store-ban és a Google Play-en nem rendelkezik egyértelmű irányelvekkel az adatfeldolgozás és az adatvédelem tekintetében. Ha te magad is ilyen VPN-nel találkozol, mindig légy óvatos.
Ne feltételezzd, hogy ezekkel a VPN-ekkel névtelenül böngészhetsz az interneten. Nyugodtan osszd meg velünk e-mailben, hogy milyen más VPN-eket érdemes elkerülni, és segíts nekünk abban, hogy még jobban megvédjük látogatóinkat.
Van néhány új ingyenes VPN szolgáltatás a piacon, amelyeket még nem vettünk fel a toplistára. Néhány szolgáltató ígéretesnek tűnik, de csak akkor nevezhetők “biztonságosan használhatónak”, ha kiállták az idő próbáját. Ilyen például az AtlasVPN. Idővel ez az ingyenes VPN is felkerülhet a listára.
Végső ítélet: Melyik a legjobb Gratis VPN?
Az ingyenes VPN-ek tökéletesek alkalmi használatra, és amikor csak korlátozott adatmennyiségre van szükséged. Az ebben a cikkben ajánlott ingyenes VPN-szolgáltatások általában több platformot és operációs rendszert támogatnak. Tehát akár iPadre, Androidra vagy iPhone-ra keresel ingyenes VPN-t, az ajánlott VPN-szolgáltatások működnek majd az eszközödön.
Abban a pillanatban azonban, hogy elkezdesz rendszeresen vagy streamingre használni egy ingyenes VPN-t, gyorsan bele fogsz futni az adatkorlátokba és sebességkorlátokba. Hasonlóképpen, gyakran fogsz korlátozásokat tapasztalni, amikor műsorokat és filmeket próbálsz letölteni egy ingyenes VPN segítségével. Ilyen esetekben sokkal jobban jársz egy olcsó, fizetős VPN-nel.
Ha ingyenes VPN-szolgáltatást keresel, győződj meg róla, hogy az ebben a cikkben felsorolt megbízható szolgáltatók egyikét választod. Különösen azért, mert a Play és App Store-ban található számos ingyenes VPN-alkalmazás nem működik megfelelően, vagy veszélyezteti az adatvédelmed és biztonságod.
Az internetes biztonság egy jó VPN-nel kezdődik, egy rossz VPN pedig az ellenkezőjét eredményezheti.
Az alábbi táblázat tartalmazza a pillanatnyilag legjobb ingyenes VPN-szolgáltatókat, meghatározott célokra és szempontok szerint:
Sebesség – Windscribe
Adatok – ProtonVPN
Szerverek helyei – TunnelBear
Biztonság – ProtonVPN
Könnyű használat – TunnelBear
Ez is érdekelhet még:
- OVPN Teszt és Vélemény: Egy kiváló VPN, amely az adatvédelemre összpontosít
- Tor VPN – Mi az a Tor és mi a kapcsolata a VPN-el
- Avast SecureLine VPN Teszt- Megéri megvenni?
- A legjobb VPN Android -ra
- A legjobb VPN iPhone és az iOS számára
- SuperVPN ingyenes VPN kliens – Teszt és Értékelés
- A 10 legjobb ingyenes VPN Pc -re
- Mi az a VPN, és miért van szükséged rá?
- NordVPN – avagy miért is az egyik legjobb VPN szolgáltató a piacon?
- Hola VPN: Ingyenes, korlátlan, de nem VPN
- FORTICLIENT – Miért is jó ez nekem?
- A 4 legjobb VPN Chrome-bővítmény – Gyors és megbízható