Hola VPN Crome Böngészőre – Vigyázz vele!
A Hola VPN Chrome böngészőre, ami tulajdonképpen nem is VPN hanem inkább egy proxy, nagyon megosztó alkalmazás. Számos felhasználója van, jó értékelésekkel, de ha jobban utána járunk nem biztos, hogy olyan jó választás. Természetesen létezik a Hola VPN Crome bővítménye is. Erről a következő információk olvashatóak a bővítmény elírásánál:
Hola VPN chrome bemutató
„Hola VPN – A legjobb ingyenes Chrome VPN-bővítmény bármely weboldal biztonságos eléréséhez. Oldja fel az országában, vállalatánál vagy iskolájában blokkolt weboldalak blokkolását a Hola VPN segítségével. A Hola ingyenes és könnyen használható! A Hola egy ingyenes és reklámmentes VPN proxy szolgáltatás, amely gyorsabb és nyitottabb internetet biztosít.
Oldja fel az országában, vállalatánál és iskolájában blokkolt vagy cenzúrázott webhelyek blokkolását, és streameljen médiát az ingyenes Hola Unblocker VPN proxy szolgáltatással. A legtöbb weboldal blokkolásának feloldása az ingyenes verzióval.
Az összes weboldal blokkolásának feloldásához időkorlátozás nélkül, vagy a forgalom biztosításához iratkozzon fel a Prémium verzióra. A Hola VPN a világ leggyorsabb blokkolásoldója – split-tunneling technológiával. A teljes titkosításhoz, adatvédelemhez és biztonsághoz iratkozzon fel a Premium szolgáltatásra.”
Ez az információ sajnos nem teljesen állja meg a helyét. Ahogy a Hola Vpn Teszt cikkünkből megtudhatod, rengeteg biztonsági kockázattal jár ezen szoftver használata és ez kiterjed a Hola VPN Crome bővítményére is.
Ha pedig ez nem lenen elég, a következő hír láttán talán te is átgondolod, hogy lehet jobban járnál, ha egy igazi VPN szolgáltatót választanál.
Hola VPN chrome böngészőre és annak biztonsága
A népszerű Chrome-bővítmény Hola eladta a felhasználók sávszélességét botnetek számára
A Hola, az egyik legnépszerűbb online szolgáltatás, amellyel más országokból származó, blokkolt videókat és tévéműsorokat lehet nézni, a felhasználók tudta nélkül egy botnetet alakított ki. A Chrome böngészőhöz asztali és mobileszközökön bővítményként elérhető szoftvert korábban dicsérték, mert könnyen használható és ingyenes szolgáltatást kínál.
Úgy tűnik azonban, hogy a vállalat diszkréten eladta a felhasználók “üres erőforrásait” (azaz a sávszélességüket) egy külön Luminati márkanéven keresztül, így bárki tömegesen vásárolhatott forgalmat, és azt szolgáltatásmegtagadási támadásként átirányíthatta egy céloldalra. Lényegében a Hola felhasználói egy bérelhető botnet akaratlan zsoldosai voltak.
“A HOLA RÁJÖTT, HOGY ALAPVETŐEN EGY 9 MILLIÓ FŐS BOTNETJÜK VAN.”
A probléma azután került napvilágra, hogy a vitatott 8chan fórum – a 4chan egyik mellékága, amelyet kritizáltak, mert “aktív pedofil hálózatként” működik – moderátora jelentette, hogy az oldal több DoS-támadás célpontja volt a Hola hálózatából.
“[A Hola] nemrég … rájött, hogy lényegében egy 9 millió IP-erős botnet van a kezükben, és elkezdték árulni a hozzáférést ehhez a botnethez” – áll az oldalon található jegyzetben. “Egy támadó a Luminati hálózatot használta arra, hogy 30 másodperc alatt több ezer legitimnek tűnő [kérést küldjön a 8chanra], ami a csúcsforgalom 100-szorosát jelenti”.
A peer-to-peer módszer
A Hola ugyanezen okból képes botnetként működni, mivel szolgáltatása ingyenes. Nem biztosít saját sávszélességet vagy szervereket, hanem egyszerűen átirányítja a felhasználókét. A legtöbb virtuális magánhálózat (VPN) saját szerverekkel rendelkezik a világ különböző pontjain. Ezeken keresztül irányítja át a felhasználók internetkapcsolatát, hogy úgy tűnjön, mintha az egy másik országból érkezne.
Ez lehetővé teszi például, hogy egy franciaországi felhasználó az Egyesült Államokból nézhessen geoblokkolt tévéműsorokat. A Hola azonban peer-to-peer VPN-ként működik, és a felhasználók kapcsolatait egymás eszközein keresztül irányítja, mint egy hatalmas telefonközpont.
A Hola a Luminati márkanév alatt az ingyenes felhasználóktól származó üres sávszélesség eladásával keres pénzt. Azoknak a felhasználóknak, akik nem akarnak hozzájárulni a sávszélességükhöz, havi 5 dollárt kell fizetniük – magyarázza az oldal GYIK-je.
A Hola alapítója, Ofer Vilenski elmondta, hogy az oldal “mindig is világossá tette”, hogyan működik ez az üzleti modell, de úgy tűnik, hogy a Hola felhasználói szinte egyáltalán nem tudtak arról, hogy a sávszélességüket eladják.
Felhasználói visszajelzések
A Reddit egyik, a hírt megvitató témája tele van kommentelőkkel, akik felháborodásuknak és meglepetésüknek adtak hangot. “Nekem már évek óta megvan” – írja az egyik kommentelő – “a fene tudja, ki használta az internetkapcsolatomat!!!”. És mire?!”
Még azokat a felhasználókat is félrevezethették, akik esetleg szántak időt a Hola GYIK-jének elolvasására – a TorrentFreak azt állítja, hogy az oldal “csak nemrég” tette fel a Luminati szolgáltatás szerepét magyarázó részleteket az oldalára.
Egyes felhasználók nem csak amiatt aggódnak, hogy a Hola elszívta a sávszélességüket, hanem amiatt is, hogy a kapcsolatukat illegális célokra használták – a szerzői jogvédelem alatt álló tartalmaktól kezdve a gyermekbántalmazásról készült képekig bármihez hozzáférhettek.
A 8chan elleni DoS esetében a Hola Vilenski azt mondta, hogy a támadó “bármelyik kereskedelmi VPN-hálózatot használhatta volna, de a miénket választotta”, és most “megszüntették a fiókját”. A Hola több millió felhasználóját azonban nem biztos, hogy megnyugtatja ez a hír.
Ez is érdekelhet még:
- Mi az a VPN, és miért van szükséged rá?
- NordVPN – avagy miért is az egyik legjobb VPN szolgáltató a piacon?
- Hola VPN: Ingyenes, korlátlan, de nem VPN
- A legjobb VPN Android -ra
- Avira Phantom VPN – Jó, de néhány hátránya van
- SkyVPN Teszt – Erre figyelj vásárlás előtt
- uVPN Teszt – Az alapokra jó, többre nem
- VPN Firefox Teszt – Még annyira nincs ott a szeren
- A 10 legjobb ingyenes VPN Pc -re
- Avast VPN – Egy erős VPN, de árképzési és adatvédelmi fenntartásokkal is rendelkezik
- A legjobb VPN iPhone és az iOS számára
- VPNhub Teszt és Értékelés – Miért nem való mindenkinek?