• Mi az a VPN?
  • NordVPN
  • Hola VPN
  • FortiClient
  • VPN Chrome
  • TunnelBear
  • WireGuard
  • Opera VPN
  • VPN Android
  • Cisco AnyConnect
  • VPN Firefox
VPN_Tudastar_logo

VPN Tudástár

  • Mi az a VPN?
  • NordVPN
  • Hola VPN
  • FortiClient
  • VPN Chrome
  • TunnelBear
  • WireGuard
  • Opera VPN
  • VPN Android
  • Cisco AnyConnect
  • VPN Firefox
Hola VPN - Ingyenes, korlátlan, de nem VPN

Hola VPN: Ingyenes, korlátlan, de nem VPN

Nincs nagyobb és botrányosabb ingyenes VPN szolgáltató, mint a Hola VPN. Ez egy nagyszerű ok arra, hogy kipróbáljuk, elemezzük a szolgáltatásait, és elfogulatlan következtetést vonjunk le.

 

Mit vártam a Hola-tól, mielőtt elkészítettem ezt az értékelést?

  • Egyedülálló P2P VPN technológia
  • Szinte korlátlan ingyenes verzió
  • Széles helyválaszték
  • Gyors sebesség
  • Hirdetések nélkül

Valójában úgy gondoltam, hogy a Hola VPN az #1 jelölt, hogy a legjobb ingyenes VPN-nek nevezzük. Milyen nagyot tévedtem! Menjünk sorjában.

 

Hola – VPN vagy átverés?

Már írtunk arról, hogy a VPN értéke abban rejlik, hogy az eszközödön lévő összes alkalmazás a megváltozott IP-n keresztül tud csatlakozni az internetre a különböző korlátozások megkerülése érdekében. VPN-alagút jön létre tőled egy VPN-kiszolgálóhoz, egy másik számítógéphez vagy hálózathoz, és az összes forgalom ezen az alagúton keresztül halad át.

A Hola rámutat, hogy az úgynevezett P2P (Peer-To-Peer) VPN-t használja. A szervereket nem használják. Ehelyett az hozzád hasonló felhasználók eszközeit (ahol a Hola által készített alkalmazás vagy plugin van beállítva) használják ki.

Gyakorlatilag egy összekapcsolt hálózat jön létre, amelyet a Hola VPN-nek nevez. Ez a torrentek alapötletére emlékeztet. Ez a technológia felkeltette az érdeklődésemet, de nem voltam biztos benne, hogy ez egy igazi VPN. Ezért úgy döntöttem, hogy különböző platformokon állítom be a szoftverét, és megnézem, mi ez.

 

Hola VPN  Windows-ra

Kezdetnek letöltöttem a Hola VPN-t a hivatalos oldaláról, és elindítottam a telepítést. A telepítő hivatkozik a Luminati szolgáltatásra, amely a P2P hálózati technológiát képviseli. A tesztekhez az ingyenes verziót választottam, mivel a Hola VPN iránt érdeklődők túlnyomó többsége ingyenes VPN-t keres, nevezetesen.

Kicsit meglepődtem, amikor egy Chromium által vezérelt böngészőt állítottam be a Hola előre telepített bővítményével egy teljes értékű alkalmazás helyett. Miért rossz ez? Azt jelenti, hogy a Hola nem VPN. A virtuális magánhálózat olyan technológiát használ, amelyet más programokra és alkalmazásokra való tekintet nélkül telepítenek és konfigurálnak. Ez szükséges a PPTP, IPSec vagy OpenVPN protokollok megfelelő működéséhez. Csak a proxy nem igényel telepített alkalmazást.

Ez azt jelenti, hogy a Hola VPN egy proxy szolgáltatás, de nem VPN. Egy proxy nem rendelkezik azokkal a lehetőségekkel, amelyekkel egy VPN rendelkezik. A proxyk nem tudnak olyan anonimitást és biztonságot nyújtani, mint egy VPN.

Nyilvánvaló, hogy csak egy telepített böngészőn keresztül tudom elrejteni az IP-címemet, míg az összes többi alkalmazás nem védett. Érdemes megemlíteni, hogy a Hola VPN feltételezi, hogy a gadgetedet valaki más használja anélkül, hogy te tudnál róla.

A harmadik fél forgalma az te PC-den vagy Mac-eden fog áthaladni. A Hola nem ellenőrzi, hogy a felhasználók tevékenysége jogszerű-e. Valójában, ha valaki bűncselekményt követ el a te IP címeden keresztül, akkor az elkövető helyett téged találnak meg.

A Hola szoftvere a te eszközödnek számítási teljesítményét használja ki. Mivel a Hola nem határozza meg a célját, bármi várható: a kriptopénz-bányászattól kezdve a jelszavak kitalálásáig.

 

Hola VPN tesztek és váratlan eredmények

Nos, tovább folytattam a Hola megismerését. Megnyitottam a dedikált szolgáltatást, hogy ellenőrizzem az IP-címet, és megpróbáltam elindítani egy Hola VPN plugint. Eltartott egy ideig, amíg a Hola csatlakozott az internetre.

Először egy hibaüzenet jelent meg. Hamarosan sikerült csatlakoznom az Egyesült Királyságban található helyhez. Úgy gondoltam, hogy az átkapcsolási késedelem a Hola hálózaton proxyként használt másik eszköz keresésével függött össze. Azt kell mondanom, hogy tévedtem.

Az IP valóban megváltozott. Az ország pedig a bejelentettre válaszolt. Bonyolultabbá tettem a feladatot, és “átnéztem” azokat az országokat, ahol a VPN használat trükkös, és azokat, amelyeket más VPN szolgáltatások tesztelése során nem láttam. Az igazság az, hogy az elérhető országok listája nem a falon kívül van. Szinte az összes ország kiválasztható.

Miután Kínát választottam, ellenőriztem az IP-t a whatismyip.com oldalon keresztül, és megpróbáltam felkeresni a youtube.com-ot, amely Kínában nem elérhető. Meglepetésemre megnyílt az oldal. Egy kínai felhasználó (az én proxy-m) számára nem kellene elérhetőnek lennie.

Erről szó sem lehet. De az IP-t helyesen azonosították. Ezután úgy döntöttem, hogy megváltoztatom a szolgáltatást, hogy az IP-t a myip.com-ra ellenőrizzem. Minden a helyére került.

A helyszín nem válaszolt a bejelentettre. Nos, ez még a fizetős szolgáltatásokkal is előfordul. Ez lehet egy banális hiba a szolgáltatás által az IP-k ellenőrzésére használt alapban. De a YouTube-ot nem lehetett megnyitni Kínában!

 

Hab a tortán

Úgy tűnik, hogy IP-változtató technológiát használnak anélkül, hogy ténylegesen használnák. Mit szolgál ez a támogatás? Például a Hola lehetőségének szimulálására, hogy különböző országokban működjön. Tény, hogy elég furcsa, hogy Arubán aktív Hola-felhasználót találni.

Örményország és sok más ország kipróbálásakor ugyanezt tapasztaltam. Valójában minden szokatlan helyszín történetesen hamis volt! Mindegyikben volt egy közös – az ISP Digital Ocean Inc.

A Digital Ocean nem internetszolgáltató, hanem weboldal hosting szolgáltató (szerverbérlés). Nagyon furcsa, ha figyelembe vesszük, hogy a Digital Ocean nem internetszolgáltató, hanem weboldal hosting szolgáltató. Míg a Hola kijelenti, hogy nem használ szervereket.

Aztán arra az elhatározásra jutottam, hogy tanulmányozom a Feltételeket, és találtam egy utalást arra, hogy a Hola VPN valóban használ szervereket. Nem tudtam hitelt adni a szolgáltatás hangzatos ígéreteinek, és elkezdtem alaposabban megvizsgálni a myip.com által észlelt eredményeket az országok tekintetében, ahol nem volt eltérés a helyszínekben, és minden elsőre “csiki-csuki”-nak tűnt.

És jó okkal. Elemeztem az összes internetszolgáltatót, amelyet sikerült észlelnem, és ezek közül egyetlen sem volt internetszolgáltató. Csak tárhelyszolgáltatók! Ez annak a ténynek a tükörképe, hogy a Hola minden helyszínen szervereket használ, míg az eszközeink számítási kapacitásához való hozzáférést ismeretlen célokra használják. Ez annyira hihetetlen, hogy kétségeim voltak az eredményekkel kapcsolatban.

De a legegyszerűbb igazság az, hogy az úgynevezett kínai proxyknak nem volt semmi gondjuk a YouTube-al. Vettem a fáradságot, hogy ismét csatlakozzam ehhez az országhoz. Megbirkóztam a feladattal, hogy megnyissam a google.com-ot és más blokkolt erőforrásokat. A Hola VPN becsap minket.

 

Hola VPN és biztonság

Az adatvédelmi szabályzat meghatározza, hogy a Hola VPN gyűjti a felhasználók személyes adatait. Ezzel kijelenti, hogy ezek az információk bizalmasak, és nem oszthatók meg harmadik féllel. A szivárgás sem lehetséges. De megbízhatunk-e az ilyen szavakban az elvégzett tesztek után?

 

IP-szivárgási teszt:

Sok értékelés, amit az interneten találtam, említi, hogy a Hola VPN-nek DNS-szivárgása van. De a proxyk valójában nem mennek keresztül DNS-szivárgásokon. Ez a proxyk által használt technikával függ össze. Ne bízz a VPN-értékelésekben azokon az oldalakon, amelyek ezt annak ellenére jelzik, hogy a Google első oldalán szerepelnek. A proxy technológia csak WebRTC és IPv6 szivárgást feltételez, amit én észleltem. DNS-szivárgást nem figyeltem meg. De ez hideg vigasz a fent említettek fényében.

 

Figyelmeztetés:

Emellett a Hola plugin használata rendkívül kezelhetetlen és többnyire nem biztonságos. A kérdés az, hogy a helyet minden egyes laphoz meg kell választani. És ezt csak az oldal betöltése után (vagy az oldal betöltési kísérlete után) lehet megtenni.

Következésképpen a webhely meglátogatása előtt nyilvánosságra hozza a szándékokat. Abban az esetben, ha korlátozott, a cenzúrára tekintettel feketelistára került forrásokat látogatsz meg, vékony jégen jársz. Egyiptomban például 2018 augusztusa óta legalább 2 év börtönbüntetést szabnak ki a tiltott oldalak látogatásáért (a The Guardian beszámolója szerint).

 

Hola VPN Mac-re

A fentiek mindegyike a Mac OS-hez is kapcsolódik.

  • Nincs alkalmazás. Csak plugin és plugin + Chromium böngésző áll rendelkezésre.
  • Nincs lehetőség a VPN használatára más alkalmazásokhoz.
  • Egyedi proxy-konfiguráció minden egyes laphoz
  • A “VPN” engedélyezése előtt meg kell nyitni a webhelyet.
  • Helyek helytelen megjelenítése
  • Kiszolgálók helyett P2P-kapcsolat más kliensekkel
  • Érdemes megjegyezni, hogy a szolgáltatás előnye a szolgáltatás korlátlan ideig történő ingyenes használatának lehetősége.

A Hola for Mac letölthető a Hola hivatalos oldaláról.

 

Hola VPN Android és iOS rendszerekre

A dolgok jobbak a mobil platformokon. Androidra és iOS-re is vannak alkalmazások. Emellett iPhone-on és iOS-en valódi VPN-t is igénybe vehetsz, de azt manuálisan kell engedélyezned és letiltanod az iOS beállításain keresztül. Ez azért van bevezetve, hogy az ügyfelek nagymértékben használják a Hola böngészőt. Az alkalmazáson keresztül érhető el.

A Hola használata mobileszközökön fizetős. Egy 3 napos ingyenes próbaidőszakot kínálnak, de egy dolgot tudnod kell. Ahhoz, hogy elkezdhesd használni az alkalmazást, még a próbaverzióért is, elő kell fizetned. És ha nem mondod le a próbaidő lejárta előtti napon, akkor automatikusan felszámolják a díjat. Gyakorlatilag csak 2 nap ingyenes használat áll rendelkezésedre.

Ha törlöd az alkalmazást, az előfizetés nem törlődik. A Play Marketen vagy az App Store-on keresztül kell lemondani.

 

Hola VPN a Netflixhez

A Hola VPN nem való azoknak, akik a Netflix blokkolásának feloldására keresnek ingyenes módot. Olvastam róla a hivatalos weboldalon található Feltételekben, és meggyőződtem róla az alkalmazás tesztelése közben:

Elméletileg csak fizetős alkalmazás használatával lehet Netflixet nézni.

 

A Hola VPN Plus fizetős verziója

Mit kínál a Hola VPN az áráért cserébe?

  • Azt állítja, hogy a készülékét nem használják más felhasználók (nincs peer).
  • Lehetőség legfeljebb 10 eszköz használatára;
  • Több elérhető szolgáltatás. Például a Netflix.
  • Elég egy átlagos VPN árat fizetni a piacon? Ez csak rajtad múlik.

 

Konklúzió

A Hola VPN tesztelésének megkezdésekor tudtam a szolgáltatás hírnevéről. Még az Adios, Hola projektet is létrehozták. De ez 3-5 évvel ezelőtt volt, és azóta sok változás történt.

Mindazonáltal, annak ellenére, hogy nagyon szeretem az ingyenes VPN-eket, a tanulmányom eredményeit követően nyugodt szívvel töröltem a Hola szoftverét minden eszközömről.

A modern problémák kezeléséhez szükséges lehetőségeket más biztonságos klasszikus ingyenes VPN-szolgáltatások kínálják. Míg a fizetős VPN óriások jobban alkalmasak a bonyolultabb és finomabb problémák kezelésére.

 

Ez is érdekelhet még:

  • Mi az a VPN, és miért van szükséged rá?
  • Hola VPN Crome Böngészőre – Vigyázz vele!
  • VPNhub Teszt és Értékelés – Miért nem való mindenkinek?
  • Cisco AnyConnect Áttekintés és Értékelés
  • A 10 legjobb ingyenes VPN Pc -re
  • Avast VPN – Egy erős VPN, de árképzési és adatvédelmi fenntartásokkal is rendelkezik
  • A legjobb VPN iPhone és az iOS számára
  • SuperVPN ingyenes VPN kliens – Teszt és Értékelés
  • Mi az L2TP VPN protokoll, érdemes választani?
  • Avast SecureLine VPN Teszt- Megéri megvenni?
  • A legjobb VPN Android -ra
  • Avira Phantom VPN – Jó, de néhány hátránya van

 

 

NordVPN_Affilate2
Hola VPN elemzése VPN
Hola VPN

FORTICLIENT – Miért is jó ez nekem?

NordVPN - avagy miért is az egyik legjobb VPN szolgáltató a piacon?

Keress VPN-t…

NordVPN_Affilate

Friss cikkek

  • Mi az a VPN Client? – Melyiket válasszam?
  • Mi az a VPN, és miért van szükséged rá?
  • NordVPN – avagy miért is az egyik legjobb VPN szolgáltató a piacon?
  • Hola VPN: Ingyenes, korlátlan, de nem VPN
  • FORTICLIENT – Miért is jó ez nekem?
  • A 4 legjobb VPN Chrome-bővítmény – Gyors és megbízható
  • TunnelBear VPN Teszt – Egy VPN, amit valóban élvezni fogsz használni.
  • WireGuard VPN Protokoll: Minden amit tudnod kell róla
  • Opera VPN – Ingyenes és könnyen használható VPN, de vajon tényleg megéri?
  • UFO VPN Teszt – Ezt tartsd szem előtt mielőtt előfizetnél

Címkék

Anyconnect Avast Secureline VPN Avast VPN Avira Phantom VPN Dnsleaktest FortiClient Gratis VPN Hola VPN Hola VPN Chrome IKEV2 Kaspersky VPN l2tp Legjobb ingyenes VPN-ek NordVPN Opera VPN ovpn PandaVPN PrivateVPN SaferVPN SkyVPN Softether VPN SuperVPN Tor VPN Tunnelbear Ufo VPN uvpn VPN VPN Android VPN Chrome VPN Client VPN Firefox VPNhub VPN iPhone VPN Pc VPN Tunnel VPN Windows 10 VPN Windows Operációs Rendszerre Wireguard

A VPN tudástár

Adatvédelem
Impresszum

VPNTudastar.hu © 2022. | Minden jog fenntartva!