TunnelBear VPN Teszt – Egy VPN, amit valóban élvezni fogsz használni.
Az általunk tesztelt legjobb VPN-ek között van a TunnelBear VPN, amely egy csapat aranyos, de erős medvével védi a magánéletedet. Bájtól duzzad, kiváló álláspontot képvisel az átláthatóság és a fogyasztói adatvédelem terén, és kiváló biztonsági eszközöket kínál jó áron. Ez az a VPN, amelyet szívesen használsz, és nálunk is felkerült a top 5-ös listára.
ELŐNYÖK |
Megfizethető |
Kiváló adatvédelmi irányelvek |
Éves független auditok |
Barátságos, szerethető design |
Medvék 🙂 |
HÁTRÁNYOK |
Kevés szerverhelyszín a versenytársakhoz képest |
Nincs WireGuard támogatás |
Kevés fejlett funkció |
A TunnelBear legfrissebb újításai
A TunnelBear a legutóbbi tesztelése óta számos új szerverrel és helyszínnel bővült, többek között Peruval, Dél-Koreával, Ciprussal, Portugáliával, Moldovával, Kolumbiával és Chilével – és a P2P mindenhol támogatott.
A korábbi értékelések során nagy pozitívum volt számunkra a TunnelBear elkötelezettsége az éves auditálás mellett – ez valószínűleg a legjobb volt a szakmában. A elmúlt évi eredményekről azonban még mindig nem hallottunk semmit. Nem tudjuk megmondani, hogy miért, de számunka ez nagy csalódás. A streaming feloldása javult a legutóbbi felülvizsgálatunk óta.
Kunstrukciók és árképzés
A TunnelBear három verziója érhető el. Kaphatsz egy alap, örökre ingyenes opciót, egy korlátlan csomagot, amely havi 3,33 dollártól indul, és egy Teams előfizetést, amely havi 5,75 dollártól kezdődik.
Az ingyenes csomag nagyon korlátozott. Ez tartalmazza a teljes verzióban található összes funkciót, de havi 500 MB adatforgalomban van korlátozva. Hogy ezt perspektívába helyezzük, ez tényleg csak a program kipróbálására elegendő, mivel ez nagyjából hat óra böngészésnek vagy körülbelül fél óra normál felbontású videostreamingnek felel meg. Ingyenes formájában ez biztosan nem egy nagyszerű torrentező VPN.
Szerencsére hároméves előfizetés esetén mindössze havi 3,33 dollárért korlátlan csomagra frissíthetsz. Az éves tervezet havi 4,99 dollárra emeli az árat, míg ha valóban havi fizetést választasz, akkor 9,99 dollár lesz havonta. Ahogy a név is sugallja, ez a csomag korlátlan adatforgalmat és elsőbbségi támogatást tartalmaz.
A hároméves tervezetre feliratkozók korábban ingyen kapták a RememBear jelszókezelőt, de sajnos ez a promóció már nem létezik. További 2,50 dollárt kell havonta fizetni a használatáért.
Ha VPN-t keresel a kisvállalkozásod számára, a Teams csomag havonta és felhasználónként 5,57 dollárba kerül (minimum két felhasználó esetén). Számos VPN-kezelési eszközt tartalmaz, többek között integrált kezelési műszerfalat és központosított számlázást.
Érdemes megjegyezni, hogy nincs pénzvisszafizetési garancia, ezért javasoljuk a TunnelBear ingyenes csomagjának kipróbálását, mielőtt elköteleznéd magad a fizetős csomag mellett. A TunnelBear GYIK-je azonban tartalmaz egy megjegyzést a visszatérítésről, amely szerint a visszatérítés eseti alapon történhet.
Úgy véljük, hogy ha nagyon szépen kérted, inkább előbb, mint utóbb, és jó okod van rá, a “barátságos támogató medvék” talán megsajnálnak, és felajánlják a visszatérítést – de sem mi, sem a TunnelBear nem ígér semmit.
Végezetül, azok számára, akik névtelenül szeretnének fizetni, a Bitcoin-fizetés éves előfizetések esetén is elérhető.
A TunnelBear és az adatvédelem
A TunnelBear-ről sok minden elmondható, ha az adatvédelemről van szó, és rengeteg információ áll rendelkezésre arról, hogy milyen adatokat gyűjt a felhasználóiról, és mit nem – egészen a weboldalon használt cookie-kig. A TunnelBear nem gyűjti a webhelyet látogató felhasználók IP-címét, a felhasználók kapcsolódása közbeni DNS-adatokat vagy bármilyen más azonosító információt. Gyűjti az “üzemeltetési adatokat”, de itt nincs semmi olyan, ami alapján bármelyik felhasználó azonosítható lenne.
Mi több, a TunnelBear független szakértőkkel Cure53 évente auditáltatja számos rendszerét. Nagyra értékeljük ezeket az auditokat, mivel a vállalatokat óriási ellenőrzésnek vetik alá, és nem félnek jelezni a felmerülő problémákat. Csalódottan azonban úgy tűnik, hogy a TunnelBear kihagyta a legutóbbi auditot, így lélegzetvisszafojtva várjuk a következő ismétlést.
Összességében ez kiváló, és bár a kisebb problémákra minden alkalommal felhívták a figyelmet, ez azt jelenti, hogy a TunnelBearnél most már mindenki tud a sebezhetőségekről, és van lehetőség a javításukra. A többszörös auditálást is jó látni – már csak a következőre várunk.
Teljesítmény
A TunnelBear sebességét 1 Gbps-os vonalakon teszteltük az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban, számos sebességtesztelő eszközzel. Az Egyesült Királyságban az OpenVPN sebessége elérte a 290-370 Mbps-ot, ami átlagon felüli, és az egyik legjobb eredmény, amit bármelyik szolgáltatótól láttunk. Az Egyesült Államokban a sebesség kissé alacsonyabb, de semmiképpen sem megdöbbentő, 250-260 Mbps volt.
Sajnos azonban a TunnelBear még nem implementált olyan újgenerációs protokollt, mint a WireGuard, ami azt jelenti, hogy egyszerűen nem tud versenyezni az ExpressVPN és a NordVPN hihetetlen sebességével. Érdemes azonban megjegyezni, hogy mindez a kapcsolat alapsebességétől függ. Ha csak 75 Mbps sebességgel tudsz játszani, akkor ennél többet nem fogsz tudni elérni, függetlenül attól, hogy melyik VPN-t használod.
Streaming és torrentezés
A privát és biztonságos online tartózkodáson túl az egyik legnagyobb értékesítési pontjuk a VPN-ek azon képessége, hogy feloldják az olyan földrajzi korlátozásokkal rendelkező streaming szolgáltatások blokkolását, mint a Netflix és a BBC iPlayer.
A TunnelBear streaming VPN teljesítménye ezúttal nagy előrelépés volt a legutóbbi eredményeinkhez képest. Az első a Netflix, és a TunnelBearnek nem okozott gondot, hogy az Egyesült Királyságból hozzáférjünk az amerikai Netflixhez. A BBC iPlayer gyakran kihívást jelenthet még a legjobban specializálódott streaming VPN-szolgáltatások számára is, de a TunnelBear gond nélkül elérte, hogy nézzük. Amazon Prime? Ismét kiváló teljesítmény.
Az egyetlen probléma a Disney+-hoz való hozzáféréssel volt – furcsa, mert ez volt az egyetlen szolgáltatás, amit legutóbb fel tudtunk oldani. Ennek ellenére a négyből három kiváló, és most már elmondhatjuk, hogy a TunnelBear jó választás lehet azok számára, akik külföldön szeretnék streamelni kedvenceiket, vagy világkörüli útra indulni a filmvásznon.
A TunnelBear a torrentezés terén is folytatta a jó munkát. Bár az oldalon egyáltalán nem sokat ír a torrentező VPN képességeiről – ami érthető a szerzői jogok megsértésének és a VPN-eknek a jelenlegi szigorítása miatt -, valójában nagyon is alkalmas, és minden szerver P2P támogatott.
Miután elbeszélgettünk a csapattal az élő csevegésen – erről bővebben alább -, azt mondták, hogy ha bármi balul sülne el, próbáljuk meg a kanadai, amerikai, brit, román, holland, német vagy svédországi szervereket használni. Nem vagyunk teljesen biztosak benne, hogy miért, de a tesztjeink során ez jó tanácsnak bizonyult, és számos ilyen szerver jó sebességet biztosított a legális teszt torrentjeinken.
Mennyire jók a TunnelBear alkalmazások?
A TunnelBear a korlátozott műszaki ismeretekkel rendelkezőket célozza meg, és ezt a felhasználói felülete is tükrözi. Egyszerű, intuitív, és elérhető Windows, Mac, Android és iOS eszközökön. Firefox, Chrome és Opera bővítmények is elérhetők, és a Linux eszközökre való telepítéshez is van dokumentáció.
A TunnelBear azonban csak “korlátozott támogatást” nyújt Linuxhoz, és nem támogatja a Kindle/eReadert, a Windows mobileszközöket, az Apple/Android TV-t, a játékrendszereket, valamint a routereket és modemeket. Bár az emberek többsége nem fog VPN-t használni az Xbox-ával, kissé kiábrándító látni a támogatás hiányát a hiányos rendszerek esetében – különösen akkor, amikor sok más VPN segítségével szinte minden eszközt meg lehet védeni.
Az asztali felület egy világtérképet mutat, amely kiemeli az elérhető VPN-kiszolgálókat – de ezeket listaként is megtekintheted, ami a használhatóság szempontjából valószínűleg jobb választás. A csatlakozáshoz egyszerűen válasszd ki a használni kívánt helyet, és kattints az On gombra. Az Android és az iOS felhasználói felületei nagyon hasonlítanak az asztali alkalmazáshoz, így ha egyszer megszoktad az egyiket, mindegyiken képes leszel elindulni.
A TunnelBear támogatja az OpenVPN-t és az IKEv2-t – de nem választhatod ki, hogy melyiket. Ezt az alkalmazás teszi meg helyetted, és ha például azt mondtad neki, hogy inkább UDP, mint TCP OpenVPN kapcsolatokat használjon, akkor amikor IKEv2-vel csatlakozol, a beállításaid semmit sem fognak jelenteni.
A GhostBear egy ügyes eszköz, amely kevésbé VPN-szerűvé teheti a forgalmat, ami hasznos lehet olyan területeken, mint Kína, ahol megpróbálják felismerni és teljesen blokkolni a VPN-használatot.
A hab a tortán
Most jön a kill switch – az úgynevezett VigilantBear. Ha a kapcsolatod valaha is megszakadna, a kill switch célja, hogy megakadályozza, hogy bármilyen forgalom elhagyja a számítógépedet, amíg a biztonságos kapcsolatod helyre nem áll.
Az OpenVPN-nel végzett tesztelésünk során erővel zártuk le a kapcsolatokat, és a VigilantBear azonnal leállította a forgalmat – nem szivárgott ki a valódi IP-címünk.
Amikor azonban az ügyfél IKEv2-kapcsolatot használt (ismétlem, ezt nem lehet saját magadtól kiválasztani), a kapcsolat lezárásakor a forgalom továbbra is szabadon áramlott. A VPN másodpercek alatt helyreállt, de bármennyire is rövid volt a szivárgás, a kill switch nem védett meg minket.
Végül a három böngészőbővítmény gyors és egyszerű megoldást kínál az adatok és az internetes böngészési tevékenység védelmére. Ezek azonban korlátozottak, és alapvetően csak egy listát tartalmaznak a helyszínekről és egy be-/kikapcsolót. Vedd figyelembe azt is, hogy ezek csak a böngésző forgalmát védik, ellentétben az asztali és mobilalkalmazásokkal.
Összességében a TunnelBear nagyon könnyen használható, és a lehetőségek hiánya hihetetlenül plug-and-play-szerűvé teszi. Azonban rengeteg javítanivaló van benne – különösen a kill switch -, és bárki számára az abszolút kezdőn túl a funkciók hiánya korlátozónak bizonyulhat.
Támogatás
A TunnelBear felhasználói hozzáférhetnek az e-mailes támogatáshoz és a kezdőknek szóló önsegítő tudásbázishoz. Kezdetnek a szolgáltató weboldalán található Kapcsolat oldalon keresztül fordulhatsz a támogatói csapathoz. Általában a csapat órákon belül válaszol, és egyszerű, pontos válaszokat ad, de nagyon szeretnénk látni élő chatet – a legjobb VPN-ek mind kiváló 24/7-es támogatást nyújtanak, és szeretnénk, ha a TunnelBear is követné ezt a példát.
Ha általánosabb problémád van, vagy segítségre van szükséged a TunnelBear-fiókod beállításához, a tudásbázisban rengeteg információt találsz. A források között találhatók olyan gyakori kérdésekre válaszoló cikkek, mint például a “tárol-e naplókat a TunnelBear?”, gyorsindítási útmutatók, valamint a vállalat Twitter-fiókjára mutató linkek, ahol a karbantartási és rendszerleállással kapcsolatos információkat teszik közzé.
A verseny
A TunnelBear nagyszerű választás, ha egy egyszerű VPN-t szeretnél, de számos fejlettebb lehetőség van a piacon, ha egy kicsit erősebbre van szükséged. Az ExpressVPN (6,67 $/hó 12 hónapra) például több mint 3000 szerverrel rendelkezik 160 helyszínen és 94 országban. Szinte bármilyen platformon fut, erős titkosítási eszközökkel van ellátva, kiváló élő chat-támogatással rendelkezik, és ami fontos, szinte bármilyen streaming szolgáltatást képes feloldani.
Ha egy olcsó és teljesen működőképes VPN-t keresel, a Surfshark mindössze havi 1,99 dollárért egy másik nagyszerű alternatíva, amely a TunnelBearnél több testreszabhatóságot kínál a kiváló streaming teljesítmény mellett.
TunnelBear: Végső ítélet
A TunnelBear biztosan nem a világ legerősebb VPN-je, de kezdőknek és korlátozott technikai tudással rendelkezőknek remek választás. Jól ismert az átlátható, független biztonsági auditjairól, és számos fejlett funkcióval rendelkezik. Azonban a geoblokkolt streamingszolgáltatások elérésének képtelensége, és a támogatás a legjobbakhoz képest gyenge.
Mindent összevetve azonban, a felhasználók számára, akik egy egyszerű, könnyen használható és biztonságos VPN-t keresnek, az egyszerű TunnelBear minden bizonnyal életképes választás.
TUNNELBEAR VPN SPECIFIKÁCIÓK | |
Ingyenes verzió | Van |
Ingyenes verzió Adatkorlátozás | 500MB – 1.5GB havonta |
500+ szerver | Van |
Ingyenes verzió Kiszolgálói limit | Minden szerver elérhető |
Egyidejű VPN kapcsolatok | 5 |
5+ egyidejű kapcsolatot tesz lehetővé | Igen |
Ingyenes verzió Egyidejű kapcsolat limit | 5 |
Támogatott protokollok Androidon | OpenVPN |
Támogatott protokollok a macOS-en | OpenVPN |
Támogatott protokollok iOS-en | OpenVPN, IKEv2 |
Kézzel választható szerver az ingyenes verzióban | Igen |
Földrajzilag különböző szerverek | Nincsenek |
Minden funkció elérhető az ingyenes verzióban? | Igen |
Korlátozott sebességű ingyenes kapcsolat | Nincs |
Hirdetések blokkolása | Van |
Nincs hirdetés az ingyenes verzióban? | Nincs |
Szerverek helye | 23 ország |
Ez is érdekelhet még:
- Mi az a VPN, és miért van szükséged rá?
- NordVPN – avagy miért is az egyik legjobb VPN szolgáltató a piacon?
- Hola VPN: Ingyenes, korlátlan, de nem VPN
- Opera VPN – Ingyenes és könnyen használható VPN, de vajon tényleg megéri?
- UFO VPN Teszt – Ezt tartsd szem előtt mielőtt előfizetnél
- VPNhub Teszt és Értékelés – Miért nem való mindenkinek?
- Cisco AnyConnect Áttekintés és Értékelés
- A 10 legjobb ingyenes VPN Pc -re
- SkyVPN Teszt – Erre figyelj vásárlás előtt
- uVPN Teszt – Az alapokra jó, többre nem
- VPN Firefox Teszt – Még annyira nincs ott a szeren
- Tor VPN – Mi az a Tor és mi a kapcsolata a VPN-el