uVPN Teszt – Az alapokra jó, többre nem
Az uVPN egy VPN-szolgáltatás, amelyet a Brocode Limited, egy viszonylag új, 2015-ben Hongkongban alapított vállalat nyújt. Bár nem rendelkezik olyan presztízzsel, mint az olyan márkák, mint a NordVPN vagy az ExpressVPN, a szolgáltatás nem okoz csalódást a használhatóság és az egyszerű hozzáférés tekintetében, ami életképes opcióvá teheti a technikailag kevésbé képzett internetfelhasználók számára.
Mindannyian tudjuk azonban, hogy egy VPN többről szól, mint a jó megjelenés és az intuitív kezelőfelület, ezért ebben a tesztben a legfontosabb dolgokra összpontosítunk, mint például a sebesség, a késleltetés és az adatvédelem.
Így, miközben a VPN-piacot jobbra-balra elárasztják az új termékek, fontos, hogy minden új jövevényt megvizsgáljunk, és ellenőrizzük, hogy megfelelnek-e az iparág vezetői által meghatározott szabványoknak.
uVPN főbb jellemzői:
Pénzvisszafizetési garancia | 30 nap |
A VPN vezet naplókat? | Nem |
Szerverek száma | 1400 |
Eszközök száma licencenként | 5 |
Kill switch | Van |
Székhely | Németország |
Támogatja a torrentezést | Nem |
uVPN háttérellenőrzése
Mint fentebb említettük, az uVPN mögött álló vállalat a Brocode Limited, egy 2015-ben alapított cég, amelynek székhelye Hongkongban van. Érdemes kiemelni, hogy a cég honlapján webes alkalmazásfejlesztő csapatként írják le magukat. Ez azt jelenti, hogy nem az uVPN a fő fókuszuk.
Valójában a VPN-szolgáltatást sehol sem említik a weboldalukon, ehelyett inkább a webalkalmazás-fejlesztésben való jártasságukat reklámozzák.
Természetesen ez egy kicsit gyanússá kell, hogy tegyen, amikor az uVPN-ről van szó, bár ez nem egy határozottan üzletet bontó tényező.
Az a tény, hogy a VPN-szolgáltatás inkább egy mellékprojektnek tűnik, mint a kenyerüknek és vajuknak, nem sok jót ígér, különösen, ha figyelembe vesszük egy ilyen jellegű biztonságos szolgáltatás működtetésének bonyolultságát.
Valójában úgy tűnik, hogy a vállalat az ilyen típusú szolgáltatásokat az utóbbi időben övező nagy felhajtás miatt döntött a VPN-ek mellett, nem pedig azért, mert van hátterük ezen a területen, vagy mert hajlamosak az adatvédelemre.
Bár ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem végeztek jó munkát az uVPN-nel, ügyfélként nem érezheted magad túl nyugodtnak, ha úgy tűnik, hogy az online adatvédelmedért felelős vállalatnak más prioritásai vannak.
Első benyomás és termékbemutató
A weboldal egy olyan kijelentéssel üdvözli Önt, amely az uVPN több millió felhasználójával büszkélkedik a világ minden tájáról. Ez a kijelentés mindenféle mérőszám nélkül készült, amit nem igazán tudunk ellenőrizni, bár nagyon is igaz lehet.
Ezután következik a funkciók listája, amely az alkalmazás képességeivel kapcsolatos részletekkel szolgál, és olyan dolgokra összpontosít, mint a nagy letöltési sebesség, az alacsony késleltetés és a korlátlan hozzáférés olyan népszerű streaming platformokhoz, mint a Netflix és az HBO Go.
E funkciók némelyike többször is megismétlődik különböző megfogalmazásokkal, és érdemes kiemelni, hogy a weboldalon egy maroknyi nyelvtani hiba van elszórva, ami egy kicsit rontja a termék hitelességét.
Érdemes kiemelni, hogy a weboldalon sehol nincs bejelentkezési oldal vagy gomb. Ez eléggé megnehezíti a fiók ellenőrzését, ha már regisztrált felhasználó vagy. Jó lenne, ha lenne valamilyen műszerfal, amely tájékoztat az előfizetéssel kapcsolatos részletekről.
Ezen kívül, ha regisztrálsz egy fiókra, akkor egy e-mailt is kapsz, amelyben tájékoztatnak a 7 napos próbaidőszakról, amit megint csak nem említenek sehol a weboldalon előzetesen.
A letöltési oldalon több platform közül választhatsz, attól függően, hogy az uVPN-t Windowson, Macen vagy mobil operációs rendszeren, például iOS-en vagy Androidon szeretnéd-e használni.
Továbbá az alkalmazás bővítményként is elérhető mind a Google Chrome, mind a Mozilla Firefox számára, bár meg kell említeni, hogy ha a szolgáltatást böngészőbővítményként használod, akkor csak a böngésző forgalma fog átmenni a VPN-en, semmi más.
Az uVPN a 14 szem megfigyelése alatt áll?
Mint azt már talán tudod, az 5, 9 és 14 szem szövetség olyan országok csoportját jelenti, amelyek részt vesznek a tömeges megfigyelési adatok közös megosztásában, ami azt jelenti, hogy nagy a valószínűsége annak, hogy az adatvédelmed veszélybe kerülhet, ha a VPN szolgáltatás mögött álló vállalat ezen országok egyikében található.
Mivel azonban a Brocode Unlimited székhelye Hongkongban van, egy olyan országban, amely nem tagja az 5, 9 és 14 Eyes szövetségeknek.
Ami miatt mégis lehet kicsit aggódni az az a tény, hogy 2020-ban “A kínai parlament megszavazta azt a hongkongi nemzetbiztonsági törvényt, amely ellen számos nagyhatalom is tiltakozott, és amely szakértők szerint gyakorlatilag megszünteti a városállam autonómiáját Kínával szemben.” Kína pedig része ennek a szövetségnek.
Felhasználási feltételek
Kezdjük azzal, hogy a weboldalon található hivatalos szerződési feltételeken nincs dátum, így nem lehet tudni, mikor íródtak. Ez azt is jelenti, hogy nehéz lehet megmondani, hogy mikor változik, kerül hozzá valami, vagy kerül eltávolításra, így az egyetlen lehetőség, hogy rendszeresen ellenőrzöd, hogy történt-e módosítás. Ez nem ideális megoldás, de megéri a fáradságot, hogy elkerüld, hogy beleegyezz valamibe, ami nem biztos, hogy tetszik neked.
Ami magukat a feltételeket illeti, a cég a következőket nyilatkozza:
- A szolgáltatás használatához legalább 18 évesnek kell lennie. Az életkor az országod törvényeitől függően változhat.
- A vállalat fenntartja magának a jogot, hogy bármikor, előzetes értesítés nélkül módosítsa a megállapodást, és az Ön kötelessége, hogy rendszeresen ellenőrizze a változásokat.
- A vállalat fenntartja a jogot arra is, hogy bármikor megváltoztassa az uVPN szolgáltatást, valamint előzetes értesítés nélkül hozzáadjon vagy eltávolítson funkciókat, és letiltson bizonyos típusú használatokat.
- Ön köteles felmenteni a vállalatot minden felelősség alól abban az esetben, ha valaki más az Ön engedélye nélkül fér hozzá a fiókjához.
- A vállalat fenntartja a jogot, hogy bármikor felfüggessze az uVPN szolgáltatást.
- Lemondhatja az előfizetést és visszatérítést kaphat, ha ezt a regisztrációt követő első 30 naptári napon belül megteszi. Ehhez kapcsolatba kell lépnie az ügyfélszolgálattal. A visszatérítéseket 7 napon belül feldolgozzuk
- A vállalat fenntartja magának a jogot, hogy az uVPN szolgáltatást bármely időpontban bármilyen okból megszüntesse, felfüggessze vagy visszautasítsa.
Van néhány dolog, amit nem szabad megtenned a szolgáltatás használata közben, idézzük:
- Semmilyen körülmények között nem terjesztheti vagy adhatja el az uVPN szolgáltatásokat.
- Az uVPN szolgáltatásokat semmilyen módon nem módosíthatja.
- Nem módosíthatja vagy szerkesztheti az uVPN szolgáltatás tartalmát semmilyen módon, beleértve olyan dolgokat, mint a szerzői jogi vagy tulajdonosi bejelentések.
- Megpróbálja visszafejteni az alkalmazást vagy a vállalat által nyújtott uVPN szolgáltatások bármelyikét, és nem használhatja a forráskódot semmilyen módon, amely lehetővé tenné a szolgáltatás különböző részeinek dekompilálását vagy visszafejtését.
- Nem adaptálhat, fordíthat vagy módosíthat semmit, ami az uVPN szolgáltatásokkal kapcsolatos.
- Nem másolhatja, bérelheti vagy adhatja bérbe az uVPN szolgáltatásokat, de egy biztonsági másolatot megtarthat.
- A szolgáltatás használata során nem sérthet meg semmilyen törvényt vagy szabályt.
- Nem adhatja ki magát más személynek a fiók létrehozása vagy a szolgáltatás használata során, és nem használhatja fel más személy elérhetőségét a folyamat során.
- Nem tölthet fel vagy nézhet meg olyan tartalmat, amely kiskorúakat károsíthat, például gyermekpornográfiát.
- Nem használhatja az uVPN szolgáltatásait jogellenes tartalmak terjesztésére, és nem használhatja mások zaklatására vagy kínzására.
- Nem korlátozhatja mások hozzáférését az uVPN szolgáltatásokhoz, és nem lophatja el a fiókjaikat.
- Nem próbálhatja meg kijátszani a próbaidőszak korlátait.
- Nem gyűjthet vagy gyűjthet adatokat más uVPN-felhasználókról a beleegyezésük nélkül, vagy ha a törvény ezt teljes mértékben tiltja.
- Nem tölthet fel illegális vagy más módon csalárd tartalmakat az uVPN szolgáltatásokra.
- Nem oszthat meg tulajdonosi vagy bizalmas információkat az uVPN szolgáltatások használata során.
- Nem tölthet fel semmit, ami reklámokkal, befektetési lehetőségekkel vagy lánclevelekkel kapcsolatos az uVPN szolgáltatások használatával.
uVPN az adatvédelmi politika tekintetében
Míg az alkalmazás kezdőlapján található adatvédelmi snippet biztosíthat arról, hogy adataidat titkosítják, és soha nem kerülnek naplózásra, a dolgok megváltoznak, amint megnyitod az adatvédelmi irányelvek oldalt.
Az általad megadott adatokon kívül, mint például a kereszt- és vezetéknév, e-mail cím és telefonszám, a weboldal automatikusan gyűjt más adatokat is, de ezek csak a weboldalon végzett tevékenységedre vonatkoznak, magára az alkalmazáson belül nem.
Ez az adatgyűjtés attól függ, hogy mit csinálsz, mivel előfordulhat, hogy a weboldal böngészése vagy vásárlás közben is adatokat szolgáltatsz az uVPN-nek, nem csak akkor, amikor a VPN szolgáltatást használod. Mint ilyen, itt van néhány olyan helyzet, amikor a szolgáltatás gyűjti az adataidat:
A weboldal meglátogatásakor gyűjtött adatok:
- A sütiket az Ön munkamenetére vonatkozó információk tárolására használják, beleértve olyan adatokat, mint a böngésző verziója, a felhasználónév adatai, az időzóna és az operációs rendszer.
- Ha Ön egy harmadik fél fiókjával jelentkezik be, például a Google vagy az Instagram segítségével, akkor az ezekre a fiókokra vonatkozó bizonyos adatokat is összegyűjtjük.
- Az Ön megtekintési szokásai, megtekintési preferenciái, megtekintési előzményei, valamint az, hogy milyen fájlokat tölt le a weboldalról.
Regisztrációs információk:
Ha regisztrálsz egy fiókot az uVPN-nél, az általad megadott adatok tárolásra kerülnek, beleértve olyan dolgokat, mint az e-mail címed, a neved és a telefonszámod.
Fizetési információk:
Ha úgy döntesz, hogy előfizetsz, az általad preferált fizetési módra vonatkozó adatok is tárolásra kerülnek. A fizetési processzor a következő adatokat gyűjti:
- Fizető vagy kedvezményezett neve;
- ellenőrző számlaszám;
- hitelkártya száma;
- lejárati dátum;
- hitelesítési kód;
- számlatulajdonos neve;
- kártyatulajdonos neve;
- számlázási cím;
- levelezési cím;
- adóazonosító szám;
- számlázási előzmények;
Kapcsolatfelvétel a támogatással:
Mivel az ügyfélszolgálattal való kapcsolatfelvételhez e-mail címet kell használnod, az általad használt cím is rögzítésre kerül.
Harmadik fél által gyűjtött adatok:
- Mivel a weboldal néhány harmadik féltől származó szolgáltatást használ a motorháztető alatt, ezek a szolgáltatások is gyűjthetnek bizonyos adatokat Önről. Az adatvédelmi szabályzatban említett szolgáltatások a Google Analytics, a Facebook Analytics és a GoodData.
- Ha látni szeretné, hogy ezek a szolgáltatások milyen adatokat gyűjtenek, az alábbi linkeken megtekintheti a vonatkozó adatvédelmi irányelveket: Google Analytics adatvédelmi szabályzat, Facebook Analytics adatvédelmi szabályzat, GoodData adatvédelmi szabályzat.
Az alkalmazás használata során gyűjtött adatok:
- Bár ez nem szerepel az adatvédelmi szabályzatban, a Felhasználási feltételek szakasza szerint az uVPN soha nem fogja naplózni az adatait a VPN szolgáltatás használata közben.
- Az egyidejű kapcsolatok számának korlátozása érdekében azonban egy automatizált szolgáltatás 15 percig megőrzi az utolsó munkamenet időbélyegét és az Ön felhasználónevét, majd az adatok törlődnek.
Az adatgyűjtés céljai:
Az adatvédelmi szabályzat több okot is felajánl az adataidnak gyűjtésére, és ez az adatok típusától függ. Röviden néhány ok a következő:
- A weboldal böngészése közbeni jobb élmény érdekében
- Annak érdekében, hogy a vállalat elvégezhesse adminisztratív feladatait
- Annak érdekében, hogy a vállalat eleget tegyen jogi kötelezettségeinek.
- Az Ön élményének személyre szabása érdekében
- A csalások és illegális tevékenységek elkerülése érdekében
- A különböző jogok és tulajdonjogok érvényesítése érdekében, beleértve az Önét is.
Személyes adatok megosztása harmadik felekkel
Míg az automatikus adatgyűjtés önmagában nem jelent nagy problémát, a dolgok akkor válnak zavarossá, ha az említett adatokat más vállalatokkal osztják meg.
Adatvédelmi szabályzatuk szerint az uVPN nem adja el vagy adja bérbe a személyes adataidat, de különböző célokra megosztja azokat harmadik felekkel.
Ezek közül a vállalat tájékoztat, hogy az adataidat a vállalat, más felhasználók vagy más harmadik felek törvényes jogait sértő csalások és illegális tevékenységek megelőzése érdekében oszthatják meg.
Mint láthatod, ezek a feltételek elég homályosak, így tényleg nehéz megmondani, hogy mikor merülhetnek fel ilyen körülmények.
Első benyomások au uVPN felhasználói felületéről
Az uVPN az első pontokat a kezelőfelület és a felhasználói élmény tekintetében nyeri, mivel az alkalmazás a lehető legintuitívabb, amennyire csak lehet. Egy menü és egy fő terület jelenik meg, ez utóbbin megjelenik a valós tartózkodási helyed és IP-címed, valamint a kiválasztott VPN-kiszolgáló helye. A szolgáltatás használatának megkezdéséhez csak meg kell nyomnod a nagy start gombot, ami nagyszerű.
A szerverlistára kattintva megnézheted a szerverek menüjét, amely három kategóriára van osztva: Szerverek, Streaming és Kedvencek. Az első kategória az összes elérhető szerver listája, országonként, ábécé sorrendben. Az egyik kiválasztásához egyszerűen csak rá kell kattintanod.
A Streaming fül azonban egy kicsit zavarosabb, még ha a funkcionalitás ugyanaz is. A három elérhető opció a BBC, a Netflix és az HBO, de nincs információ arról, hogy ez mit jelent.
Tesztjeink szerint a Netflix opció alapértelmezés szerint egy New Jersey-i szerverre irányul az Egyesült Államokban, akárcsak az HBO opció, míg a BBC gomb egy londoni szerverre az Egyesült Királyságban. A többi szerverről azonban nincs információ az alkalmazáson belül, így ezt magadnak kell ellenőrizni.
Végül a Kedvencek rész eléggé magától értetődő, hiszen bizonyos szervereket felvehetsz a kedvencek listájára. Figyelmeztetésképpen: a “Hozzáadás a kedvencekhez” gomb első ránézésre szinte láthatatlan, így lehet, hogy egy kicsit tapogatóznod kell, amíg megtalálod.
Protokollproblémák és a beállítások testreszabása
Az uVPN három különböző protokoll közül választhat: IKEV2 + IPsec, OpenVPN + UDP és OpenVPN + TCP. A mi esetünkben azonban csak az OpenVPN + UDP és az OpenVPN + TCP működött, míg az IKEV2 + IPsec a “Connection failed” hibaüzenettel bukott meg, amint megpróbáltunk csatlakozni.
Nem világos, hogy ez az alkalmazással vagy az eszközeinkkel kapcsolatos probléma, de bármi is legyen, maga az alkalmazás nem tesz erőfeszítéseket annak érdekében, hogy megtudjuk, mi a probléma, mivel nincsenek hibanaplók vagy üzenetek, amelyek részleteznék, mi ment rosszul.
A protokollváltáshoz újracsatlakozásra van szükség, ezért győződjünk meg róla, hogy közben nincs semmilyen stream vagy letöltés a háttérben. Szerencsére van egy figyelmeztető üzenet, ami erről tájékoztat, ami határozottan jó.
Van egy kapcsoló gomb is, amely lehetővé teszi, hogy az uVPN automatikusan válassza ki a legjobb protokollt. Azonban mint kiderült, alapértelmezés szerint IKEV2-t választ, ami, mint már említettük, a mi esetünkben egyáltalán nem működött. Ha ugyanezt a problémát tapasztalod, mindenképpen menj a Beállítások képernyőre, és kapcsold ki az “Optimális” opciót.
uVPN további jellemzői
Az alkalmazás egyik legjobb funkciója a killswitch opció, amely lehetővé teszi az uVPN számára, hogy azonnal kikapcsolja az internetkapcsolatot, ha a VPN szolgáltatás leáll.
Ez azért történik, hogy megakadályozza, hogy lelepleződj, ha az általad használt VPN-kiszolgáló működésképtelenné válik. Hisz ebben az esetben kiderülne a valós személyazonosságod.
Természetesen ajánlott bekapcsolni ezt a funkciót, még akkor is, ha alapértelmezés szerint ki van kapcsolva. Másrészt minden attól függ, hogy mit csinálsz, és mennyire akarod elrejteni.
Így lehet, hogy nem jelent nagy problémát, ha éppen a Netflixen nézel valamit, és a kapcsolat megszakad. Ellenben ha éppen egy dokumentumot szerkesztesz, és a kapcsolat megszakad, elveszítheted a nem mentett adataidat.
Az egyetlen másik lehetőség, amivel játszadozhatsz, az az indítógomb, amelynek csak egy funkciója van. Az uVPN automatikus indításának engedélyezése a számítógép indításakor.
Maga az alkalmazás meglehetősen kis memóriaigénnyel rendelkezik. Ezért nem jelenthet gondot, hogy hagyd automatikusan elindulni, még akkor sem, ha viszonylag olcsó számítógéped van.
Egy figyelmeztető szó azonban az alkalmazás ablakának minimalizálásával kapcsolatban. A legtöbb hasonló alkalmazással ellentétben, amelyek az ablak bezárásakor a tálcára kerülnek, az uVPN esetében ez nem így van. Az “X” gomb teljesen kilép az alkalmazásból, és nincs lehetőség ennek megváltoztatására. Így az alkalmazást mindig nyitva kell tartanod a tálcán, ami egy kicsit zavaró, tekintve, hogy a VPN célja, hogy addig fusson, amíg használod a számítógépet.
A fejlett funkciók és beállítások hiánya
Ha van némi tapasztalatod más, népszerűbb VPN szolgáltatásokkal, akkor az uVPN-ben nagyot fogsz csalódni. Különösen amikor a fejlett adatvédelmi beállításokról van szó.
Valójában a cikkben korábban említett maroknyi opciót leszámítva egyáltalán nincsenek más beállítások, ami a technikában járatos emberek számára üzletet bontó tényező lehet.Nincs osztott csatornázás és nincsenek hálózati zár beállítások, és azt sem tudod kiválasztani, hogy a helyi eszközeidhez, például a nyomtatókhoz hozzáférhetsz-e, amíg a VPN aktív.
Ezenkívül sehol sincs említés az IPv6-ról, így nem lehet tudni, hogy az IPv6-címét elrejti-e vagy sem. Ez bizonyos esetekben problémás lehet.
Mint kiderült, az uVPN-t úgy tűnik, hogy olyan emberek számára tervezték, akik fel akarják oldani a streaming tartalmakat az olyan webhelyekről, mint a Netflix és az HBO, és semmi mást. Így ezt tartsd szem előtt, ha egy teljesebb megoldást keresel, amely többet tud nyújtani a pénzedért.
uVPN letöltési sebességeinek ellenőrzése
Ha VPN-t szeretnél használni a különböző streaming szolgáltatások feloldásához, akkor a letöltési sebesség kulcsfontosságú. Mégpedig azért mert a sávszélességnek képesnek kell lennie a HD és 4K videók magas bitrátáinak befogadására. Ezen felül a sebesség akkor is elengedhetetlen, ha fájlok letöltését tervezed.
Természetesen a kapcsolatnak a célpont és a VPN-kiszolgáló között való ugrálása meg fogja követelni az árát. Viszont a cél az, hogy a lehető legkisebb sebességet veszítsd el a folyamat során. A Netflix fast.com nagyszerű eszköz a letöltési sebességek ellenőrzésére, különösen azért, mert ez azt is megmondja, hogy mennyire lesz hatékony a VPN szolgáltatás, ha Netflix bingózásra kívánod használni.
Egy maroknyi uVPN-kiszolgálót teszteltünk a fast.com segítségével, véletlenszerűen választva ki őket, de szem előtt tartva, hogy a listán elérhető összes kontinenst lefedjük.
Sajnos az eredmények nem túl biztatóak, különösen az olyan országok esetében, mint Ausztrália vagy Szingapúr. Sőt, néhány eredmény szinte lehetetlenné teheti a 4K-s tartalmak megtekintését. Így ha ez is szerepel a kívánságlistádon, akkor jobban jársz, ha más szolgáltatást választasz.
A késleltetés tekintetében a dolgok még rosszabbak, mivel tesztjeink közül csak az egyiknél volt 100 ms alatti késleltetés. Természetesen az online játékokat is kihúzhatod a listáról, amire az uVPN jó, hiszen ilyen körülmények között semmiképp sem fogsz tudni játszani.
Ne feledd azonban, hogy a földrajzi távolság fontos tényező, ezért nem árt, ha te magad is lefuttatsz néhány tesztet. Összességében az uVPN teljesítménye ebben a tekintetben alulmarad, de ettől még használhatod néhány szerverét, ha nem vagy túl messze azoktól az országoktól, ahol a székhelyük van.
A régió feloldása a streaming szolgáltatásokhoz
A VPN talán leggyakoribb felhasználási módja a népszerű streaming webhelyek, például a Netflix, a Spotify és az HBO Go tartalmának feloldása. Mivel az e szolgáltatások mögött álló vállalatok általában nem rendelkeznek engedélyekkel bizonyos tévéműsorok vagy filmek sugárzására minden olyan országban, ahol a szolgáltatás elérhető, megpróbálhatod megkerülni ezt a korlátozást egy VPN segítségével, hogy elrejtsd valódi tartózkodási helyedet.
Az uVPN esetében azonban ez a funkció nem különösebben hasznos. Először is, egy egyszerű amerikai szerver kiválasztása a Netflix-tartalmak feloldásához nem elegendő, mivel a VPN-edet a weboldal azonnal érzékeli, amint megnyomod a lejátszás gombot.
Másrészt az alkalmazás Streaming szekciójában elérhető a speciális Netflix szerver is, amely valóban sikerrel jár. Sajnos, ez amúgy sem biztos, hogy segít, mert a sávszélesség olyan pici, hogy jó ideig a pufferpokolban ragadsz. Esetünkben a videók még néhány perc várakozás után sem indultak el. Ez egy kicsit meghiúsítja azt a célt, hogy amúgy is hozzáférjünk a tartalmakhoz.
Mint már említettük, a sávszélesség és a késleltetés tekintetében talán nagyobb szerencséd lesz, ha történetesen közelebb vagy ahhoz a helyhez, ahová csatlakozni szeretnél. Ez azonban nem túl megnyugtató magyarázat, ha nem tudod használni a VPN-t úgy, ahogyan azt tervezték.
Torrent letöltések és a TOR hálózat
Mint mindig, a peer-to-peer eszközökkel történő letöltésnél is figyelned kell a feltételekre. Függetlenül attól, hogy a letöltött fájlokat legálisan szerezted-e be vagy sem.
Az uVPN esetében a torrenteket nem tiltják kifejezetten a hivatalos weboldalon közzétett feltételek. Az adatvédelmi irányelvük szerint azonban figyelemmel kísérhetik a tevékenységedet minden illegálisnak ítélt dologra. Így a biztonság kedvéért jobb, ha elkerülöd a torrentezést.
Használhatod a TOR-t is, hogy egy extra biztonsági réteget adj a webböngészésedhez, de ne feledd, hogy a kapcsolatod komoly veszteséget fog szenvedni a folyamat során, különösen, mivel a forgalmat már átirányítod egy VPN segítségével.
Ráadásul nem minden TOR-csomópont biztonságos, mivel némelyiket különböző ügynökségek figyelik. Így a további késleltetés végül nem biztos, hogy megéri.
Ügyféltámogatás és dokumentáció
Ha problémáid vannak az uVPN használatával, és segítségre van szükséged, a hivatalos weboldal sajnos nem a megfelelő hely. Bár van ott egy GYIK rész, annak nagy része üres. Az egyetlen elérhető útmutató arra vonatkozik, hogyan kell az alkalmazást böngészőbővítményként telepíteni, míg minden más rész teljesen üres.
Nincs élő támogatási csevegés sem, ami manapság eléggé általános az ilyen jellegű termékeknél. Az egyetlen két lehetőséged, hogy nyitsz egy támogatási jegyet, vagy közvetlenül a cégnek küldesz e-mailt. Ez nyilvánvalóan nem túl gyors módja a problémák megoldásának, ha véletlenül bajba kerülsz.
Magából az alkalmazásból is hiányzik a dokumentáció, mivel a GYIK gomb csak egy hiperlink, amely egyenesen a fő weboldal üres dokumentációs részébe vezet.
Következtetés
Mindent összevetve kissé nehéz ajánlani az uVPN-t, mivel számos különböző területen komoly hátrányai vannak. Másrészről azonban vannak előnyei is, különösen, ha tapasztalatlan, technikai ismeretekkel nem rendelkező PC-felhasználó vagy.
Az a tény, hogy a VPN-t néhány kattintással üzembe helyezheted, talán az uVPN legnagyobb erőssége, és az is jó, hogy egy hétig ingyenesen kipróbálhatod.
A hátrányok halmaza azonban magasan áll. Adatvédelmi szempontból az uVPN mögött álló cég eléggé úgy tűnik, hogy szívesen megosztja az adataidat harmadik féllel. Nem beszélve arról, hogy a tevékenységedet is figyeli, még ha csak a weboldal használata közben is.
Másrészt a vállalat azt állítja, hogy nem tárol semmilyen naplót a VPN-tevékenységeiről, és ez egy jó dolog. Ennek ellenére az adatvédelmi irányelvekben található néhány megfogalmazás meglehetősen ellentmondásos és rosszul megfogalmazott.
Ha ez nem jelent neked gondot, akkor a lassú letöltési sebesség és a magas késleltetés lehet az, a tartózkodási helyedtől függően.
Bár az uVPN használata természetesen lehetséges késleltetés vagy sávszélességgel kapcsolatos problémák nélkül, a legtöbb elérhető szerver nem felel meg a feladatnak, ha kiváló minőségű tartalmak streameléséről van szó. Az online játék szintén többnyire szóba sem jöhet.
Ha már a szervereknél tartunk, az elérhető lehetőségek listája meglehetősen rövid. Különösen azért, mert nincs információ arról, hogy az egyes országokban hány szerver található.
Van azért valami jó az uVPN-ben?
Szerencsére legalább a szolgáltatás teszi a dolgát, amikor a valódi IP-címed elrejtéséről van szó, ami azt jelenti, hogy nem vagy veszélyben, ha IP-szivárgásról van szó. A killswitch opció is jól jön, és teszi a dolgát, amikor úgy döntesz, hogy szervert váltasz.
A felhasználói élményt tekintve az uVPN szép pontokat szerez, de ez csak azért van, mert nincsenek olyan fejlett funkciók, amelyekről beszélni lehetne. Így nem sok mindent lehet finomhangolni. Az a tény, hogy az alkalmazás nem minimalizálható a tálcára, még egy tüske lehet a szemedben, mivel gyakorlatilag arra kényszerülsz, hogy mindig a tálcán tartsd.
Végül, ajánljuk-e az uVPN-t? A válasz nem, főként a lassú sebesség és az információgyűjtés miatt, ami a fő weboldal használata közben történik.
Ez is érdekelhet még:
- VPN Firefox Teszt – Még annyira nincs ott a szeren
- PrivateVPN – Meglepően jobb, mint a többiek
- Kaspersky VPN – Összességében jó, de vannak hátrányai is.
- DNSLEAKTEST: Mi az a DNS-szivárgás és hogyan lehet kijavítani?
- OVPN Teszt és Vélemény: Egy kiváló VPN, amely az adatvédelemre összpontosít
- Tor VPN – Mi az a Tor és mi a kapcsolata a VPN-el
- VPN tunnel (VPN alagút): Mi ez és hogyan működik?
- UFO VPN Teszt – Ezt tartsd szem előtt mielőtt előfizetnél
- Mi a SoftEther VPN? Ez az új legjobb VPN Protokoll?
- Hola VPN Crome Böngészőre – Vigyázz vele!
- VPNhub Teszt és Értékelés – Miért nem való mindenkinek?
- Cisco AnyConnect Áttekintés és Értékelés