VPN Windows rendszerre, avagy érdemes használni a Windows 10 beépített VPN-jét?
Ha figyelemmel kíséred a Windows 10 legújabb fejlesztéseit, akkor már észrevehetted a Windows 10 VPN-kliens létezését. Már a VPN Windows neve is szuper ígéretesnek hangzik, azt sugallva, hogy nincs szükséged dedikált VPN-megoldásra, és egyszerűen bekapcsolhatod, amikor csak szükséged van a plusz védelemre és biztonságra.
Ha azonban egy kicsit mélyebbre ásunk, csalódhatunk abban, amit a beépített VPN-kliens jelent. Míg a beépített kliens valószínűleg elég lesz néhány embernek, lesznek olyanok, akik többet várnak tőle. Olvass tovább, és elmondunk mindent, amit a Windows 10 VPN-ről tudni kell, és hogy érdemes-e használni.
A Windows 10 VPN-kliens valójában nem VPN-szolgáltatás
Meglátod a “VPN-kliens” szót, és azt gondolod, hogy ez megoldja az összes VPN-igényedet, igaz? Nos, a Windows 10 VPN-kliens valójában nem egy saját VPN-szolgáltatás. Gyakorlatilag egy asztali kliens, amely segít külön csatlakozni egy harmadik féltől származó VPN-hálózathoz. Igen, ez alapvetően egy konténer.
A Windows 10 VPN-kliens előnyeinek kihasználásához továbbra is elő kell fizetnie egy “rendes” VPN-szolgáltatásra. Ez azonban azt jelenti, hogy nem kell további szoftvereket letöltened, aminek néhányan örülni fognak. De vajon megéri-e a funkciók cseréje, ha helyette egyszerűen letöltheted a VPN saját kliensét? Nos, nézzük tovább, mit kínál a Windows 10 kliens.
A következők szerint kell beállítani a kapcsolati profilokat.
Ha egyszer már csatlakoztattad a teljes VPN-szolgáltatást a Windows 10 VPN-klienssel, azt hiheted, hogy innentől kezdve minden simán megy. Sajnos azonban vannak további korlátozások. A használathoz be kell állítani egy kapcsolati profilt, és minden profilban csak egy szervercím és egy kapcsolati protokoll fér el.
Ha szeretnél rendszeresen váltogatni a különböző szerverek között a VPN-en keresztül, ez azonnal korlátozza a lehetőségeidet, hacsak nem hozol létre folyamatosan új profilokat.
Bizonyos értelemben ez egyszerűbb (kb.), mivel gyakran valószínűleg mindig csak ugyanahhoz a pár szerverhez csatlakozol, de ez megnehezíti, hogy könnyedén váltson a leggyorsabb szerverek között. Egyszerűen tovább tart ezt megtenni a Windows 10 kliensen keresztül, mint egy hagyományos VPN szoftver eszközzel.
Nem túlságosan felhasználóbarát
Őszinték leszünk – a Windows 10 beépített VPN-kliense igen kevés ember számára megfelelő. Egy kis technikai tudást igényel, mivel olyan protokollválasztásokat és egyéb funkciókat kérdez, amelyeket a legtöbb VPN-szolgáltató kliens már nem kérdez meg. Ezek sokkal intuitívabbak és felhasználóbarátabbak, mint a Windows opció.
Az is gondot okoz, hogy még egy klienst kell beállítania, ha már éppen előfizetett egy VPN szolgáltatásra. Szükségtelen lépésnek tűnik, mert az is. Mivel a Windows 10-es opció használatához mindenképpen elő kell fizetned egy VPN-re, a legtöbb embernek talán egyszerűbbnek tűnik, ha csak az adott cég szoftverét használja.
Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb, ha ehelyett a választott VPN-alkalmazást használod, mivel az általában jobban megtervezett és sokkal gyorsabban használható. A szerverek közötti váltás gyorsabb lesz, és összességében sokkal gördülékenyebb élményt nyújt, mint a Windows módszer használata.
Egy VPN kliens egyszerűen jobb funkciókkal rendelkezik.
A Windows 10 VPN-kliens nagyon kezdetleges. Úgy néz ki, mint a Windows egyik technikai oldala, aminél számos VPN-alkalmazás vonzóbbnak tűnik. A legegyszerűbb formájukban a VPN-szolgáltatások kliensei általában térképeket tartalmaznak, amelyek segítenek kiválasztani, hogy melyik helykiszolgálóhoz szeretnél csatlakozni, de olyan extra funkciókat is kínálnak, amelyek nagyon hasznosak lehetnek.
A VPN-től függően ez lehet valami kulcsfontosságú, mint például egy integrált kill-kapcsoló, így a kapcsolat megszakad, ha a VPN-kapcsolat megszakad. Az ilyen jellegű funkciók sok felhasználó számára rendkívül hasznosak, és alapfelszereltségként járnak a VPN-alkalmazáshoz, amelyet a VPN-hez terveztek.
A Windows 10 kliens ezzel nem tud versenyezni.
A Windows 10 VPN-kliens egy nagyszerű lehetőség … néhány ember számára.
Sok negatív dolgot mondtunk már a Windows 10 beépített VPN-klienséről, és nem véletlenül. A legtöbb felhasználó számára egyszerűen értelmetlen. Ha éppen egy VPN-szolgáltatásra fizetett elő, sokkal több értelme van a VPN dedikált alkalmazását használni a csatlakozáshoz és a szerverek közötti váltáshoz. Egyszerűbb használni, és a VPN által kínált funkciók teljes tárháza elérhetővé válik számodra.
Ez alól a szabály alól azonban van egy kivétel. Ha műszaki beállítottságú vagy, és szeretnéd elkerülni a felesleges alkalmazások telepítéséből adódó potenciális terhelést, a Windows 10 VPN-kliens előnyöket kínál.
A kiválasztott VPN-hez való csatlakozáshoz nem kell semmilyen extra alkalmazást telepítened, ami hasznos, ha korlátozott hely áll rendelkezésedre, vagy ha a rendszered esetleg igen alsó kategóriás, és minden segítségre szüksége van a zökkenőmentes működéshez.
Továbbá, ha aggódsz a VPN-szolgáltatással kapcsolatos biztonsági kérdések miatt, ez egy egyszerű módja annak, hogy elkerüld ezeket az aggodalmakat (bár talán fontolóra veheted, hogy egy olyan VPN-re váltasz, amelyben jobban megbízol).
Ez is érdekelhet még:
- Mi az a VPN, és miért van szükséged rá?
- NordVPN – avagy miért is az egyik legjobb VPN szolgáltató a piacon?
- A 4 legjobb VPN Chrome-bővítmény – Gyors és megbízható
- TunnelBear VPN Teszt – Egy VPN, amit valóban élvezni fogsz használni.
- Hola VPN Crome Böngészőre – Vigyázz vele!
- VPNhub Teszt és Értékelés – Miért nem való mindenkinek?
- A 10 legjobb ingyenes VPN Pc -re
- Avast VPN – Egy erős VPN, de árképzési és adatvédelmi fenntartásokkal is rendelkezik
- A legjobb VPN Android -ra
- VPN Firefox Teszt – Még annyira nincs ott a szeren
- PrivateVPN – Meglepően jobb, mint a többiek
- Kaspersky VPN – Összességében jó, de vannak hátrányai is.